Bu düğüne ceza kesildi, cezayı kesen kaymakam bu karede

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlere uymayarak oğlunun 1500 kişilik düğün düzenleyen AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman'a Dilovası Kaymakamlığı tarafından para cezası verilmişti.

Bu düğüne ceza kesildi, cezayı kesen kaymakam bu karede

Düğüne Dilovası Kaymakımı Mustafa Asım Alkan'ın da katıldığı ortaya çıktı.

Düğünün medyaya yansımasının ardından tepkiler geldi. Bu tepkiler üzerine Dilovası Kaymakamlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’ne, pandemi tedbirlerine aykırı davranılmasına göz yumduğu için 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesine göre Hıfzıssıhha Kurulu Kararına dayalı olarak en üst limitten 6 bin 360 lira, düğün sahibi AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’a 3 bin 180 lira ve yemek şirketine de 3 bin 180 lira para cezası verdi.

ANKA'nın haberine göre kaymakamlığın para cezası verdiği düğüne Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ın da katıldığı ortaya çıktı.

NE OLMUŞTU?

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlu Hasan Hüseyin Yaman ve Rümeysa Telli’nin düğünü için İçişleri Bakanlığı Genelgesi yok sayılmıştı. 4 Eylül’den itibaren tüm düğünlerin nikah merasimi şeklinde gerçekleştirilmesi gerekirken Yaman’ın düğününe 1500’den fazla insan katılmıştı. Osman Gazi Köprüsü Oksijen AVM yanındaki Karayolları Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen düğünde koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri yok sayılmıştı.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344