Burası Bayrampaşa sebze hali, Yetişen alır!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle alışveriş yapmak isteyen esnaf gecenin ilerleyen saatlerinde Bayrampaşa sebze halinde yoğunluğa neden oldu.

banner311
Burası Bayrampaşa sebze hali, Yetişen alır!

İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı genelge kapsamında uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle alışveriş yapmak isteyen esnaf Bayrampaşa'daki sebze ve meyve haline akın etti.

İş yeri ve evlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için gece yarısından itibaren hale gelenler sosyal mesafe kuralını hiçe saydı.

Halin girişinde ise uzun araç kuyrukları oluştu. Alışveriş yapan vatandaşlar sebze ve meyvelerini el arabalarıyla araçlarına taşıdı.

Sebze Haline gelen bir vatandaş "Yenibosnadan geldik. Sokağa çıkma yasağı için hazırlık yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Şirinevlerden gelen bir başka vatandaş ise  "Hale geldik. Birkaç parça sebze eksiğimiz vardı onu aldık. Hale giriş yapamadık. Arabayı dışarı koyduk malları tek tek taşıdık" dedi.

Sosyal mesafeye uyulmadığını dile getiren bir vatandaş ise "Halin içerisinden, bir kilometreden mal taşıyoruz. El arabalarıyla mal taşıyoruz. Saat 12de hale geldim. Tıklım tıklımdı. Araba girmiyor" şeklinde konuştu.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.