Cahit Turhan neden görevinden alındı, sebebi Kanal İstanbul ihalesi mi?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Erdoğan'ın kararı sonrasında görevinden alındı. Sebepleri arasında ise Kanal İstanbul ihalesinin ertelenmemesi olayının olduğu iddia edildi.

banner311
Cahit Turhan neden görevinden alındı, sebebi Kanal İstanbul ihalesi mi?

Resmi Gazete'de yayımlanan son bir karar neticesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın Erdoğan'ın kararı ile görevinden alındığı ifade edildi. Cahit Turhan'ın görevinden aniden alınmasının Kanal İstanbul ihalesini ertelememesinden kaynaklandığı iddia edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan son dakika kararı ile resmen görevinden alındı. Bakanlığa Adil Karaismailoğlu atanırken karar Resmi Gazete'de yer aldı.

Resmi Gazete'deki atama kararlarında; "Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan'ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Adil Karaismailoğlu Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106'ncı maddeleri gereğince atanmıştır" ifadeleri yer aldı.

Cahit Turhan'ın görevinden Kanal İstanbul ihalesini ertelememesinden dolayı da aldığı gelen son iddialar arsında yerini aldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 14:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.