Çanakkale Kolin Hotel Akşener’den özür diledi

Meral Akşener'in Çanakkale'deki 'Milli irade' konulu toplantısı esnasında salonun elektriklerini kesen otel yönetimi Akşener'den özür diledi.

Meral Akşener'in Çanakkale Kolin Hotel'de gerçekleştirdiği "Milli İradenin Önemi" konulu toplantıda, toplantı salonunun elektrikleri hotel yönetimi tarafından kesilmişti. Yaşanan olayın ardından hotel yönetimi yazılı bir açıklama yaparak Akşener'den özür diledi.

OTEL YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Otel yönetimi olayla ilgili yaptığı açıklamada Meral Akşener'den özür dileyerek şu ifadelere yer verdi:

"Hiçbir merkezi ve genel idare ile siyasi görüş baskı ve telkini olmaksızın, otel yönetimi olarak önceliğimizin otel misafirlerinin ve çalışanlarının huzur ve güvenliğini sağlamak olduğu organizasyon komitesine iletilmiştir. Ancak dernek başkanlığı, toplantı yerinin son anda başka bir adreste yapılamayacağını, kendilerinin yeterli tedbirleri aldıklarını bildirerek sorunsuz bir toplantı olacağını ifade etmişlerdir. Ancak bütün bu görüşmelere rağmen, toplantının yapılacağı 11 Şubat Cumartesi günü sosyal mecralarda ve sanal ortamdaki basın haberlerine dayanarak farklı bir toplantı olması beklenirken, daha sonra kontrol edilmesi güç olabilecek farklı görüşlerde olan fanatik grupların da katılma riski olan bir miting havasına dönüştüğü görülmüştür.

İSTENİLEN ZAMANDA ELEKTRİK VERİLEMEDİ

Tüm öneri ve ricalarımıza rağmen toplantının bu ortamda ve koşullarda yapılması konusunda ısrar edilmesine karşı, toplantının istemeyerek de olsa, tek taraflı olarak tarafımızdan iptal edileceği bilgisi ilgili dernek başkanına sözlü ve yazılı olarak bildirilerek salon hazırlıkları da iptal edilmiştir. Bu görüşmeler ve bildirime rağmen, otel yönetiminin isteği dışında, bin kişiye yakın halk, canlı yayın ekipleri içeriye girmiş ve miting havasındaki toplantı başlatılmıştır. Toplantının başlamasından önce emniyet güçlerinin salonda gerekli tedbirleri alması toplantının da endişelenildiği gibi herhangi bir olumsuz ortam olmadan devam ettiğinin anlaşılması üzerine, ses ve ışık sistemi otel yönetimi tarafından yeniden devreye alınmak istenmiş, ancak aşırı kalabalık olan ortamda balo salonunun elektrik enerjisini besleyen elektrik panosuna ulaşılması zaman almış ve bu nedenle elektrik istenilen zamanda salona verilememiştir.

BİZİ DE MEMNUN ETMİŞTİR

Herhangi bir olumsuz ortamın oluşmadan toplantının sonuçlanmış olması, otel yönetimi olarak bizleri olduğu kadar organizasyon sahiplerini de memnun etmiştir. Yaşanan aksaklıklar nedeniyle dernek yöneticileri ve Sayın Meral Akşener, oteldeki odalarında ziyaret edilerek özür dilenmiş ve kendilerine göstermiş oldukları sağduyulu yaklaşımları ve anlayışları için teşekkür edilmiştir. Toplantıya katılan Çanakkaleli misafirlerimize de ayrıca teşekkür ederiz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Coco
Coco - 4 yıl Önce

Ha de len

Selin
Selin - 4 yıl Önce

Bu bir skandal ve rezalettir. Kolin oteli yapmış olduğu bu etik dışı davranisdan dolayi protesto ediyorum. Hem sahsim hemde cevremde hickimse birdaha bu otelin yanindan dahi geçmez. Kebdilerini rezil ettiler.

Aahin kurt
Aahin kurt - 4 yıl Önce

Zaman gelir hesap sorurur

feridun Türeli
feridun Türeli - 4 yıl Önce

bu özür mözür değil....yani bu toplantıyı engelleyen kahpeni̇n en uzunu ile onun en kalleş yalakasıdeğilmiş de, otelin kıvır zıvırı imiş desinler için yapılan bir algı oyunu....biz de dersek ki otel özür diledi,...bu akp-bahçeli çetesinin ekmeğine yağ sürecek....

feridun Türeli
feridun Türeli - 4 yıl Önce

....bu özürü kabul etmek, akp +bahçeli çetesini aklamak demektir.....bu özür, de akp.nin, otelcilere emridir...çıkıp suçu üslenin''' demektir....

neval kavcar
neval kavcar - 4 yıl Önce

otel yönetiminden rica edelim. salon ücretini kim ödemiştir?

kolin Hoteli kiniyorum
kolin Hoteli kiniyorum - 4 yıl Önce

Bu günden itibaren kolin Hoteli boykot ediyorum ve tüm vatandaşların ilgisine.
Otelinizde sinek AğırlAyin Saygisizlar.

Cemile tatli
Cemile tatli - 4 yıl Önce

Aferin size (asiri kalabalik olan ortamda) kendi agzinizla itiraf ediyorsunuz Sayin AKSENER İN toplantilari artik hep asiri kalabalik olacak siz kimsiniz ki bu kalabaligi engellemeye calisiyorsunuz gordugunuz gibi demokrasilerde care tukenmedi megafonla konusuldu hadi kolay gelsin oteliniz bir daha bu kaliteli kalabaligi zor gorur