Canlı yayında büyük kavga! Ordu Katar’a satıldı dedi ve sonra kıyamet koptu!

Habertürk canlı yayınında CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın "Ordu Katar'a satıldı" sözü kavga çıkardı.

Ali Mahir Başarır'ın sözlerine Yaşar Hacısalihoğlu ile Hilmi Daşdemir tepki gösterince canlı yayında çok sert tartışmalar yaşandı.

Habertürk'te Eren Eğilmez'in sunduğu “Gerçek Fikri Ne” adlı programda CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu ve OPTİMAR Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir arasında sert tartışma yaşandı.

Programda; “Tank Palet Fabrikası” tartışması gündeme oturdu.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Öyle bir noktadayız ki, Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış. Ben değer biçemiyorum, 20 Milyar dolar olduğu söyleniyor, 50 Milyon dolara satılmış. Birileri mandacı oluyor. Tank Palet Fabrikası nedir? Ordudur tabii. Bu ülkenin namusudur. Benim namusumdur” diye belirtti.

CHP'li Başarır'ın sözlerine programdaki konuklardan; Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu ile OPTİMAR Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir tepki gösterdi.

İLK TEPKİ SARAY'DAN

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca da konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Karaca, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kahraman ordusuna 'Satılmış' ifadesini kullanan bu ahlaksız ne acı ki, bu milletin vekili sıfatını taşıyor. Savcılar derhal harekete geçmeli ve hukuk önünde bu ahlaksızlığın hesabını bu müptezel vermeli” diye yazdı.

AKP'DEN ÇOK SERT AÇIKLAMA

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Ünal, “Muhaberat artığı, Esed aşığı bir CHP milletvekilinin katıldığı TV programında kahraman ordumuza karşı kullandığı çirkin ifadeler ne kadar canlarının yandığını gösteriyor. Bu ifadeleri telin ediyorum. Aziz milletimizi temsil etme onuruna layık olmayan bu vekil derhal özür dilemelidir”

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2020, 09:18
YORUM EKLE