Cumhur İttifakı’nda deprem derin çatlağı!

AKP ile MHP arasında deprem tartışması yaşandı.

banner311
Cumhur İttifakı’nda deprem derin çatlağı!

Odatv yazarı Servet Seyfettin Mete AKP ile MHP arasında deprem tartışmasını kaleme aldı.

Mete’nin yazısı şu şekilde:

Çorum Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi belediye meclis üyesi ile AK Partili meclis üyesi arasında çürük yapılar tartışması yaşandı...

Çorum Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi belediye meclis üyesi ile AK Partili meclis üyesi arasında çürük yapılar tartışması yaşandı.

Turgut Özal Konferans Salonu’nda AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanı İsmail Bölükbaş başkanlığında yapılan toplantıda, Çorum’da olası bir depremde ihtimaller üzerine görüşüldü.

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Abdulhaluk Çatalpelit, yapılan çürük yapıların inşaat mühendislerinin sorumsuzluğundan da kaynaklandığını ileri sürünce, AK Partili Meclis üyesi Muhammet Fatih Temur’dan itiraz geldi.

Bunun üzerine konuşan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Muhammet Fatih Temur, “Deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde statik hesaplar yapılıyor. Belediyeler de kontrol yaparken bu yönetmeliğe göre kontrol yapıyor. Kimse kafasına göre iş yapmıyor. Tüm inşaat mühendislerini zan altında bırakıyorsunuz” dedi.

Daha sonra Abdulhaluk Çatalpelit ile Muhammet Fatih Temur arasındaki sözlü tartışma oturdukları yerden devam edince, her iki parti üyelerinin araya girmesiyle tartışma sonlandırıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.