Defne Samyeli'den Sedat Peker'e çağrı "Peker'den cevap gecikmedi"

Sedat Peker'in "Defne Hanım" açıklaması sonrası Twitter'da tt olan Defne Samyeli, Sedat Peker'e cevap verdi.

Defne Samyeli'den Sedat Peker'e çağrı "Peker'den cevap gecikmedi"

Samyeli, sosyal medyada gündem olan paylaşımdan sonra"Kul hakkına sığdı mı?" diyerek şu açıklamayı yaptı:

Ben o ‘Defne Hanım' değilim. Ama görüyorum ki gündemde benmişim gibi bir algı oluşmuş, ya da yaratılmış. Son dönemin en popüler tweet'lerinin yazarı Sedat Peker, bunlardan birinde bahsettiği 'Defne Hanım'ın soyadını da bahşederse, başta ben olmak üzere diğer kadın, anne, kız çocuğu Defne'ler durduk yere zan altında kalmaz, iftiraya uğramaz.

"Bir kul, bir birey, bir kadın, bir anne, bir kızkardeş ve bir kız çocuğu olarak kendisini hemen bu muğlak açıklamasını netleştirmeye davet ediyorum. Açıklasın, kimmiş o Defne Hanım? Evinde kim kalp krizi geçirmiş? Açıklayacaktır mutlaka; çünkü şerefli olmak, topraklarımızda pek anlam yüklenen 'erkek gibi olmak' bunu gerektirir."

Yayınlarında sık sık Allah'a sığınan, karısının anneliğine, kızının gözyaşının kutsallığına, Kur'an'ın iftira ile ilgili hükümlerine ve de 'kul hakkı'na atıfta bulunan Sedat Peker, bu konularla ilgili sadece kendi ve ailesinin Allah katında imtiyazlı olduğunu düşünmüyordur sanırım."

SEDAT PEKER'DEB CEVAP

Sedat Peker iseDefne Samyeli'ne şöyle cevap verdi.  "Defne Samyeli hanımın tweetini gördüm. Bahse konu olan kişi kendisi değildir. Ben kendisini kastetmedim. Ancak yine de kendisinden özür dilerim, hem de tüm kalbimle özür dilerim."

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 20:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Saban
Mehmet Saban - 3 hafta Önce

Ülkede milyonlarca Defne varken sadece 1 tanesi çıkıp "o Defne ben değilim" dedi...Enteresan.