Diyanet İşleri Başkanı'nın hala oğluna kıyak atama!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın halasının oğlu Neşet Bodur’un, Diyanet’teki yükselişi büyük tepki çekti.

Diyanet İşleri Başkanı'nın hala oğluna kıyak atama!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın halasının oğlu Neşet Bodur’un, Diyanet’teki yükselişi dikkat çekti.

İlçe müftülüğünden, daire başkanlığına yükselen kuzen Bodur, şimdi de Kazakistan’a müşavir olarak gönderildi.

Bu skandal atama da akıllara, " Hoca hoca, siz Cuma hutbesindeki akrabaya yardımı yanlış anladınız sanırım!.." ifadelerini getirdi.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın halasının oğlu olduğu öğrenilen Diyanet'te görevli Neşet Bodur’un, kısa süredeki yükselişi dikkatleri çekti.

İlçe müftülüğü yaparken önce Diyanet'te Cami Hizmetleri Daire Başkanı yapıldı. 2 yıl bu görevde kalan Bodur, daha sonra ise “Müşavir” kadrosuna atandı. Bodur, şimdi de Kazakistan Nur-Sultan Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği'ne getirildi.

Nisan da yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Kazakistan'daki göreve atanan kuzen Bodur, bu ülkeye giderek görevine başladı. Bodur'un bu görevden yaklaşık 7 bin euro, yani yaklaşık 70 bin TL maaş alacağı öne sürüldü.

‘UZAKTAN AKRABAM OLUR'

Diyanet, konuyla ilgili sorularımızı yanıtsız bırakırken Bodur, “Başkan Bey uzaktan akrabam olur ama atanmamla bunun bir alakası yok. Ben çok uzun yıllardır Diyanet personeliyim. Torpille, kayırmacılıkla değil liyakatle görev aldım” dedi.

Neşet Bodur, şunları söyledi:

“Ben 35 yıldır Başkanlığımızın değişik kurumlarında görev yapıyorum. Alanında uzman ve doktorası olan, bu tırnaklarıyla kazı kazıya müezzinlikten bugüne gelen, hatta 1997 yılındaki yurt dışı sınavını birincilikle kazanarak giden bir adamım.”

YORUM EKLE