Doğu Türkistanlı Uygur Türkü soydaşlarımıza MADO’dan büyük ihanet! Ümit Özdağ’dan patronu Türk olan ama Çinliyim diyen MADO’ya tokat gibi sözler!

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ’dan patronu Türk ama Çinliyim diyen MADO’ya tokat gibi sözler geldi.

Habererk / Haber Merkezi

MADO patronu Mehmet Sait Kanbur, “Ben bugün Çin’de doyuyorsam ben de Çinliyim dedim” şeklindeki tepki çeken ifadeleri kullanmıştı.

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ’dan Kanbur’a tokat gibi sözler geldi.

Özdağ’ın takdir toplayan açıklamaları şu şekilde:

“TİKSİNDİRİCİ VE MİDE BULANDIRICI MİLLİ KİMLİKTEN YOKSUN BİR AÇIKLAMA”

“MADO, Maraş dondurmalarının kısaltılmasından geliyor ve Türk firmasıdır. Bu firmada bir grup Uygur Türkü Doğu Türkistan’da Çin zulmü altında inleyen bir toplantı yapmak istediklerinde bu şirketin sahibi Çin’de olan yatırımlarından dolayı ben Çinliyim ve Çin aleyhine bir toplantı yapılmasına izin vermem diyor. Doğrusu hayatımda bu kadar tiksindirici ve mide bulandırıcı Milli kimlikten yoksun bir açıklamayı az duymuştum. İnsan üç kuruş için milli kimliğini Türk oluşunu Müslüman oluşunu satar mı? Be adam üç kuruş daha az kazan ama Çin’de ezilen Müslüman Türk kardeşlerini hiç olmazsa bir çay ikram etmeye becerebil. Bu protestoyu Zafer Partisi olarak sadece bugün burada yapmakla yetinmeyeceğiz Türklüğe Türk Milleti’ne dünya Türklüğüne yönelik her nefret söylemini karşısında burada dile getirilenleri her yabancı uşakları karşısında Türk Milleti’nin sesi olarak durmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344