Dün 15 Temmuz senfonisine katılan sanatçı FETÖ'nün sanatçısıymış!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen senfoniye katılan ‘tasavvuf sanatçısı’ Sami Savni Öner’in geçmişte Pensilvanya’ya giderek FETÖ terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen’i ziyaret ettiği ve özel konser verdiği ortaya çıktı.

Dün 15 Temmuz senfonisine katılan sanatçı FETÖ'nün sanatçısıymış!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen senfoniye katılan ‘tasavvuf sanatçısı’ Sami Savni Öner’in geçmişte Pensilvanya’ya giderek Fethullah Gülen’i ziyaret ettiği ve özel konser verdiği ortaya çıktı.

15 Temmuz’un yıl dönümünde, Saray’da düzenlenen etkinlikte piyanist ve besteci Fahir Atakoğlu’nun “15 Temmuz Destanı” adlı çalışması sergilendi. Çalışma, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Çok Sesli Korosu ile birlikte seslendirildi. Atakoğlu’na konserde eşlik edenlerden biri de ‘tasavvuf sanatçısı’ olarak anılan Sami Savni Öner’di.

Habertürk’ten Pınar Erbaş’ın 19 Ağustos 2012 tarihli söyleşisinde yer alan ilgili kısımlar şu şekilde:

Fethullah Gülen'e özel konser verdiğiniz doğru mu?

Aslında konser vermeye değil ziyaretine gitmiştim. Çok iyi, çok güzel bir insan. Hürmetle karşıladı. Orkestramı da götürmüştüm ama ayıp olmasın diye sazları aşağıda bırakmalarını söyledim. Yanına gittiğimizde ayağa kalktı, "Hoşgeldin Sami'ciğim, seni zevkle dinliyorum" dedi. Orkestramı tanıttım. "Sazları nerede" deyince arkadaşlarım getirdiler. Bir saat konser verdik. Konser bitene kadar ağladı. Gönlü o kadar güzel bir insan ki. Ama şimdi sen yazınca, basit bir kelime var hani, 'Fethullahçı' diye, öyle söyleyecekler. Terbiyesizlik bu. Onu seven bir sürü insan var, saygılı olmak, düşünmek lâzım.

Öyle görünmekten mi korkuyorsunuz?

Yok yaz. Fethullah Hoca'yı seviyorum. Allah dostu biri. İnsanlar saadetli, refah, barış içinde olsun, birbirlerini öldürmesin diye çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 20:16
YORUM EKLE