Erdoğan'dan BBP ile Saray'da 90 dakika 'evet-hayır' pazarlığı

Büyük Birlik Partisi 16 Nisan'da yapılacak 'başkanlık referandumu'nda ne oy vereceğini henüz açıklamamış ancak parti yöneticilerinden, başkanlık sistemi için "Burada bir arıza görüyoruz" açıklaması gelmişti. Partinin lideri Mustafa Destici, bugün Saray'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştü.

Erdoğan'dan BBP ile Saray'da 90 dakika 'evet-hayır' pazarlığı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumnhurbaşkanlığı Sarayı'nda yaklaşık 90 dakika görüştü.

Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı 1,5 saatlik görüşme sonrası partisinin genel merkez binası önünde basın mensuplarının sorularına kısa cevap verip, ülkenin gündemiyle ilgili görüşme yaptığını açıkladı.

Basın mensubunun, 'Sayın Cumhurbaşkanı ile Referandum konusu açıldı mı?' sorusuna Destici, "Ülkemizi ilgilendiren temel gündem maddelerinin tamamı konuşuldu, gündeme geldi. Kendisi bu konuda çok anlayışlı ve gerçekten bizim açımızdan da faydalı bir görüşme oldu. İnşallah dediğim gibi ülkemiz için, milletimiz için uğraşıyoruz. Ülkemiz için ve milletimiz için en iyisi ne ise o olsun istiyoruz" dedi.

Görüşmenin içeriğiyle ilgili açıklamayı Pazar günü yapacağını belirten Destici, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Tabi şu anda içeriği ile ilgili bir açıklama yapmayacağım.Takriben ülkemizin mevcut gündemi, hem içerideki, hem dışarıdaki gelişmeler. Çok faydalı bir görüşme oldu. Türkiye şu anda çok zor süreçlerden geçiyor. Bir bilgilenme konusunda çok faydalı bir görüşme oldu. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Türkiye’de tüm gündem maddeleri görüşüldü ve konuşuldu. Bizim açımızdan çok faydalı bir görüşme oldu. Ülkemiz için, milletimiz için en iyisi ne ise o olsun. Onu istiyoruz biz. Hafta sonu Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantımız var. İnşallah Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantımızda arkadaşlarımız ile istişare ettikten sonra sizlere açıklamada bulunacağız."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif iyikan
Arif iyikan - 4 yıl Önce

Mustafa başkan kanma yalanlar bahceliden hayir yok sen bali
Yapma

Ne mutlu TÜRK üm diyene.
Ne mutlu TÜRK üm diyene. - 4 yıl Önce

MHP yönetimi hayal kirikliği yaratti.bari siz yapmayin baskanim.tabanin istegini biliyorsunuz.

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Aziz şehitimiz, kurucu genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlunun kemiklerini sızlatmayın.
Kararınız Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı olur
İnşaAllah.

sakir
sakir - 4 yıl Önce

Herkes Erdogan i kandirir, Erdogan da Bahceliyle Destici yi kandirir!

Yunus
Yunus - 4 yıl Önce

Sende kanma baskan karnı geniş dediklerinle işbirliği yapma tabanın istediği belli hayırda hayır var

sedat
sedat - 4 yıl Önce

muhsin Başkanı karlar altında bıkakanlara HAYIR de

Sönmez
Sönmez - 4 yıl Önce

Türk e dost olanla dost ol. Hakaret dahil hertürlü şeyi söyleyip sonra sendenmiş gibi gözükenlerin hilesine kanma. Hileyi bozmak için, Yalana dur demek için kararın hayırlı olsun.

reis turan
reis turan - 4 yıl Önce

Başkan pkk ve fetoş ile halvet olanlara güvenilmez siz bari dik durun