Erdoğan-İsrail barışmasında Adnan Oktar detayı!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, Oktar davasındaki kararı yargı kulislerinden edindiği bilgilerle anlatırken, ilginç bir detayı da aktardı.

Erdoğan-İsrail barışmasında Adnan Oktar detayı!

İstinaf, Adnan Oktar davasındaki yerel mahkeme kararını bozdu. 16 sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, dosyayı yeniden görülmek üzere yerel mahkemeye gönderdi.

İstinaf ayrıca, bozma kararıyla birlikte tutuklulukta geçirdikleri süreyi dikkate alarak 68 sanığın tahliyesine karar verdi.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu ise konuyla ilgili bugünkü köşesinde, "Bütün zalim olanları sen affetsen ben affetmem" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

İLGİNÇ DETAY

Barış Terkoğlu, Oktar davasındaki kararı yargı kulislerinden edindiği bilgilerle anlatırken, ilginç bir detayı da aktardı.

Adnan Oktar grubuyla İsrail arasındaki ilişkinin sıcaklığını hatırlatan Terkoğlu, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un Türkiye ziyareti sonrasında gelen söz konusu mahkeme kararına dikkat çekti.

Oktarcılara yıllardır destek veren ailelerden olan Gökçaylar ailesini ele alan Terkoğlu, Oktar'a açıkça destek veren Tuğba Gökçaylar'ın, Herzog’un yanında bulunduğunu, annesinin de bunu bir notla ve fotoğrafla sosyal medya hesabından duyurduğunu söyledi.

Terkoğlu, "Kısacası Herzog’u karşılayıp Erdoğan’la buluşturan isim Oktarcı olmasının yanında, bizzat davanın da tarafıydı" diye belirtti.

Barış Terkoğlu'nun yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"Oktarcılar, Türkiye’deki İslamcı yapılar içinde İsrail’le belki de en sıcak ilişkiye sahip grup. Oktar, İsrail’deki Sanhedrin hahamlarıyla kamuoyu önünde de yakın diyalog kuruyor. Karşılıklı ziyaretler gerçekleştiriliyor. Bu sayede Oktar’ın tutukluluğu İsrail parlamentosunda bile gündeme geldi. İşte bilinen tüm bu nedenler, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile Oktar kararının eşzamanlılığını daha da şaşırtıcı hale getiriyor. “Acaba Oktar kararı, İsrail-Türkiye ilişkilerinde bir düzelmenin sonucunda mı alındı” fikri herkesin aklında.

Burada somut bir detay da var…

Oktarcılara yıllardır destek veren ailelerden biri, Gökçaylar. Davanın sanığı Ayça Gökçaylar, Oktar’ın önde gelen kedicikleri arasında yer alıyor. Abla Tuğba Gökçaylar ve annesi de grubun açık destekçileri arasında bulunuyor.

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, geçen gün Türkiye’ye geldiğinde, anne şu fotoğraflı mesajı paylaştı: “Kızım İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’u İstanbul’da karşıladı ve kısa ziyaretinde ona eşlik etti.”

Gerçekten de Tuğba Gökçaylar, Herzog’un yanındaydı. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı’nda da görülüyordu. Sebepsiz değil, bir zamanlar hosteslik yapan Tuğba Gökçaylar, İsrail konsolosluk çalışanı olmuş, İsrail-Türkiye görüşmelerinin ortasına düşmüştü.

Ayça Gökçaylar’ın davanın sanığı olması bir yana, Ayça-Tuğba kardeşlerin yaşamı Oktar’ın kedicikler topluluğunun içindeydi.

Daha da ilginci, bu İsrail meselesi davada da gündeme gelmiş, Gökçaylar’ın İstanbul Konsolosluğu kartviziti dava dosyasına girmişti.

Kısacası Herzog’u karşılayıp Erdoğan’la buluşturan isim Oktarcı olmasının yanında, bizzat davanın da tarafıydı."

YORUM EKLE