'EVET' kampanyası yapacak adam bulamıyorlar

Başkanlık referandumunda ‘evet’ kampanyası yürütenler Hürriyet Gazetesi’ne verdiği iş ilanıyla kampanyalarını yürütecek elaman arıyor.

'EVET' kampanyası yapacak adam bulamıyorlar

Başkanlık referandumunda ‘evet’ kampanyası yürütenler Hürriyet Gazetesi’ne verdiği iş ilanıyla kampanyalarını yürütecek elaman arıyor. İş ilanında “Cazip Maaşlı+Yol+Konaklama dahil kampanyamızda yer alacak uzman ve danışmanlar alınacaktır” deniyor.

Evrensel’den Halil İmrek’in haberine göre; 16 Nisan’da yapılacak başkanlık referandumu için Hürriyet gazetesinde ilginç bir ilan yer aldı. 16 Şubat Perşembe tarihli Hürriyet Gazetesinin ÇUKUROVA-GAP ekinin 6. sayfasındaki “Referandum görevlileri” başlıklı iş ilanında şu ifadelerle ‘evet’ kampanyası için elaman arandı. İlanda, “Anayasa Demokrasi Konseyimize cazip maaşlı+yol+konaklama dahil 81 ilde tüm ilçelerde referanduma evet- cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kampanyalarımızda aktif görev alabilecek siyaset Bilimcileri, sosyolog, felsefeci, akademisyen, teorisyen, propagandistler, reklam tanıtım görevlileri, metin yazarları bayan, bay uzmanlar, danışmanlar alınacaktır” ifadeleri yer aldı.

İlanı veren kurum olarak Anayasa ve Hukuk Platformları Konseyi görünüyor. Cep Telefon numarasının da yazılı olduğu iş ilanında CV için de [email protected] adresi verilmiş.

İlandaki cep telefonu numarasını arayan Evrensel muhabiri Halil İmrek, “Referandum ilanında yer alan mail adresine özgeçmişinizi ve bir fotoğrafınızı gönderin. Hangi ildeyseniz o bölgeden sizinle iletişime geçecekler” yanıtını aldığını belirtti.

ANAYASA VE HUKUK PLATFORMLARI KONSEYİ KİMDİR?


Anayasa ve Hukuk Platformları Konseyi, internet sitesinde vizyonunu şöyle açıklıyor: “Devletin yetersiz kaldığı hizmetleri (demokrasi, hukuk, anayasa, sağlık, ulaşım, tarım, hayvancılık, eğitim, istihdam, enerji vb. hizmetlerinde) halkın yararına bilimsel, objektif, yasalara ve çevreye saygılı olmak kaydıyla çalışmalar yapmaktır.”

Anayasa ve Hukuk Platformları Konseyi’nin referandumdaki kararı ise sitesinde, “Kararımızı açıklıyoruz: Evet. Başkanlık sistemi milli iradenin taçlandırılmasıdır. 81 ilde, 850 ilçede, 30 bin köy ve beldede 50 milyon vatandaşımıza ulaşıyoruz” şeklinde açıklanıyor.

YORUM EKLE