Fatmanur Altun, Atatürkçüleri Erdoğan'ın liderliği altında kenetlenmeye çağırdı

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun, ABD Başkan adayı Joe Biden'ın yedi ay önce Türkiye'ye yönelik sözlerinin gündem olması sonrası "Atatürkçüleri, Erdoğan'ın liderliği altında kenetlenmeye" çağırdı.

Fatmanur Altun, Atatürkçüleri Erdoğan'ın  liderliği altında  kenetlenmeye çağırdı

Fatmanur Altun, ABD Başkan adayı Joe Biden'ın 2019 Aralık'ında verdiği bir röportajda yer alan Türkiye ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili açıklamaları üzerine bir çağrı yaptı.

Altun, şunları yazdı: 

"Günümüzün manda ve himayecilerine, Atatürk'ün ifadesi ile gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olan iç bedhahlara karşı bütün gerçek Atatürkçülerin, Recep Tayyip Erdoğan liderliği altında kenetlenmesi, kendileri açısından, tarih açısından en tutarlı ve sahici duruş olacaktır."

ABD'de 3 Kasım'da yapılacak genel seçimlerde Demokrat Parti'nin başkan adayı olan Joe Biden'ın 19 Aralık'ta New York Times (NYT) yayın kuruluna verdiği söyleşide söylediği sözler Türkiye'de gündem olmuştu.

Biden, söz konusu söyleşide, "Erdoğan bir otokrattır, yapmamız gerektiğini düşündüğüm şey, ona karşı çok farklı bir yaklaşım benimsemek ve muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça ortaya koymak" ifadesini kullanmıştı.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344