Gezi Parkı davası hakimlerine HSK'dan inceleme takibi

Gezi Parkı davasında iş adamı Osman Kavala başta olmak üzere 9 sanığa beraat kararı veren hakimler hakkında HSK tarafından inceleme başlatıldığı ifade edildi.

Gezi Parkı davası hakimlerine HSK'dan inceleme takibi

Gezi Parkı davasında tutuklu sanıklara beraat kararı verilmesi sonrasında İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti için HSK tarafından inceleme başlatıldığı belirtildi. Heyet kurulunda görevli olan 3 üye hakkında tüm incelemelerin yapılacağı kaydedildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Gezi Davası'nın sonuçlanması akabinde tutuklu sanıklar için beraat kararı veren Mahkeme Başkanı Galip Mehmet Perk, üye Ahmet Tarık Çiftçioğlu ve Talip Ergen hakkında inceleme ve soruşturma takibi başlattı. Aralarında iş adamı Osman Kavala'nın da bulunduğu 9 sanığa beraat kararı çıkması sonrasında vatandaşlar mahkeme sonucuna büyük bir tepki göstermişti.

İnceleme Başlatıldı

HSK ise hemen harekete geçerek Gezi Parkı davasına bakan ve sanıklar hakkında beraat kararı alan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti hakkında inceleme başlatılmasını uygun gördü. İnceleme sonunda konu hakkında kusur bulunup bulunulmadığına karar verilerek müfettiş raporunun inceleneceği ifade edildi.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, dün aldığı karar sonrasında Gezi Parkı davasını sonuçlandırmış ve aralarında iş adamı Osman Kavala ile beraber 9 sanık hakkında beraat kararı vermişti.

YORUM EKLE