Gökçek 'şerefimi temin ediyorum' diyerek oy oranı paylaşmıştı! Ünlü anketçi, Melih’in yalanını ortaya çıkardı!

Melih Gökçek 'şerefimi temin ediyorum' diyerek oy oranı paylaşmıştı. Ünlü anketçi Kemal Özkiraz, Gökçek’i yalanladı.

Gökçek 'şerefimi temin ediyorum' diyerek oy oranı paylaşmıştı! Ünlü anketçi, Melih’in yalanını ortaya çıkardı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi eki Başkanı Melih Gökçek, "AKP'nin son oy oranı" diyerek kamuoyuyla bazı bilgiler paylaştı.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Gökçek'in paylaştığı bilgileri yalanladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden istifa ettirilen eski başkan Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Gökçek canlı yayında, Ankara ve İstanbul'daki oy oranlarına değindi ve, "Bugün biz Ankara'da seçim yapsak, Allah'ın izniyle gitti." dedi. Ankara'daki oy durumunun sorulması üzerine Gökçek, "Neticeyi şimdi söylemeyeyim, şerefimi temin ediyorum, öndeyiz" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'DA DURUM 53'E 47

Melih Gökçek, "Bugün biz Ankara'da seçim yapsak, Allah'ın izniyle gitti. İstanbul'da zaten yeni anket yapıldı. İstanbul'da şu anki durum 53'e 47. AK Parti net 6 puan geçti. Seçime kadar bu 6 puan en az 16 puan olur." ifadelerini kullandı. Gazetecinin Ankara'daki durumu sorması üzerine Gökçek, "Neticeyi şimdi söylemeyeyim, şerefimi temin ediyorum, öndeyiz" dedi.

"OY ORANI ŞEREFLE DEĞİL ANKETLE ÖLÇÜLÜR"

Avrasya Araştırma şirketi sahibi Kemal Özkiraz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Gökçek'in iddialarını yalanladı. Özkiraz, "Oy oranları şeref ile değil anket ile ölçülür" diyerek şunları söyledi:

"Oy oranları şeref ile değil anket ile ölçülür.

Aralık ayında İstanbul'da yaptığımız araştırmaya göre bugün İBB seçimi olsa; Millet İttifakı % 59.8

Ekrem İmamoğlu'nu başarılı bulanlar % 62.1"

ANKARA'DA MANSUR YAVAŞ FIRTINASI

Özkiraz, paylaşımının devamında da Ankara'daki durumu aktardı. Özkiraz'ın açıkladığı oranlara göre Mansur Yavaş, Ankara'da rekor kırdı.

Özkiraz şunları söyledi:

"Aynı ankette Ankara'da ABB seçimi olsa;

Millet ittifakı %60.6

Mansur Yavaş başarılı bulanlar %73.2"

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2022, 13:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 3 ay Önce

Melih Gökçek şerefime diye yemin etmiş eee demek ki şerefi bu kadar..Melih Gökçeğin ne olduğunu Türk milleti iyi bilir merak etmesin Ankara yı parsel parsel cemaata veren bu değilmiy di. Görüyoruz anlatmasına gerek yok.