Gün Sazak şehit edildiği zaman Ankara Cumhuriyet Başsavcısı kimdi?

Yazar Adnan İslamoğulları sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşımda bulundu.

Gün Sazak şehit edildiği zaman Ankara Cumhuriyet Başsavcısı kimdi?

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer’in babası 12 Eylül darbe döneminin askeri savcısı Albay Nurettin Soyer  gündemeden düşmüyor.

İslamoğulları paylaşımında " Gün Sazak 27 Mayıs 1980 günü evinin önünde taşeron Dev-sol örgütü militanlarınca şehid edildi... Sayısız tehdit alıyor olmasına rağmen zamanın Ankara Sıkıyönetim Komutanı ve zamanın Ankara Cumhuriyet Başsavcısı tarafından koruma verilmediği gibi, korumaları da geri çekilmişti... Şehid edildiği gün, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Gün Bey’in evine geldi, Gün Bey’in eşi Nilgün Hanım ile görüşmek istedi. Bir odaya alındı, yüzünde umursamaz bir ifade vardı. Taziye bile sunmadan Nilgün Hanım’a soru sordu:
“Hanımefendi, kocanızın düşmanı var mıydı?”
Nilgün Hanım’ın cevabı çok netti:
“Kocamın düşmanları vatan hainleriydi...”
İki dakika içinde evden ayrıldı savcı...
O umursamaz Ankara Cumhuriyet Başsavcısının ismi Nurettin Soyer’di... 
Bugün bu acı hatıraları unutması isteniyor ülkücülerden...
Unutmayacağız...."
dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Siverekli zaza
Siverekli zaza - 3 yıl Önce

İyi Güzelde ,Homo Raporu Alıpta,Askerlikten muaf olan SEDOŞ PEKER, RAHMETLİ BİNGÖL(MHP li) Belediye başkanı HİKMET TEKİN'IN PKK'LI KATİLİ,HİDAYET BOZYİĞİT ' Evinde misafir ettiğine neden sesiniz çıkmıyor..yoksa Hikmet Tekin Vatan Hainimiydi beyler..

milliyetçi. ulkücü
milliyetçi. ulkücü - 3 yıl Önce

evet hiç bir ülkücü soyere oy venez bundan ülkücüler kuşku duymazın şehitler bize hak larını sonra helal etmez bu bir tarafa ancak bizi enayi sanan sözüm ona cüzdanı kabarık lar genliğimde bende ülkücüydüm demesi kanımıza dokunuyor biz ülkücüler ekmek paramızdan üç beş kuruş zindaki arkadaşlarımıza nası katkı yaparken haseki kayseride ambarın dolduruyordu zeybekçide denizlide cuvalın dolduruyordu demem
iki 45lik sözde yitik ülkücü oldunu söyleyip bizide gerizakalı zanı eden bu çürümüş şahsiyetsiz kişilere sakın oy vemeyın ankarada sabına kadar ülkücü kim siz bilirsiniz izmirde atın boşa gitsin