Habertürk’ten MHP'li Yönter'e cevabı Bülent Aydemir verdi “Ben Diyarbakır’lıyım Mezopotamya çocuğuyum...”

Twitter hesabından Habertürk TV Ekonomi Müdürü Ebru Baki için "Konuklarını MHP düşmanları arasından seçmesi tam bir kokuşmuşluktur" diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'e Ebru Baki'nin bugünkü yayınında cevap verildi .

Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, canlı yayında yaptığı açıklamada Yönter'in açıklamalarını aynen iade ettiğini dile getirdi.

Aydemir, "Son zamanlarda bir alışkanlık başladı böyle gazetecilere, hoşuna gitmeyen bir şey olduğunda ayar veren, hedef gösteren açıklamalar. Bu ifadeleri, aynen ölçüsüyle ne bir eksik ne bir fazla, Ulvi Bey'e iade ediyorum. Gazetecileri hedef gösteren böyle açıklamaları kabul etmiyorum" dedi.

Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir “Ben Diyarbakır’da doğdum büyüdüm, Mezopotamya çocuğuyum, delikanlılıksa işte bak ekrandan söylüyoruz, gidip öyle twit atıp hesabımdan çıkmıyorum. Şunu söyleyeceğim. Ülvi Bey çıkıp özür dilemeli. Eğer MHP Genel başkanı ve kurumsal kimliği de bunun arkasındaysa onlarda özür dilemeli.” dedi.

Aydemir’in “Diyarbakırlıyım, Mezopotamya çocuğuyum” sözleri ile ne anlatmak istediği anlaşılmadı.

Aydemir'in sözleri üzerine Ebru Baki ise "Evet sahip çıkılmaya hiç ihtiyacım yok, onun dışında verilecek bir cevap yok. Sana çok teşekkür ederim ama açmak istediğim bir konu değil. Çünkü bu üslupla mücadele etmek çok zor" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “1)- Habertürk’te art niyetli Ebru Baki’ye konuk olan Kemal Öztürk, Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu ile Gülfem Saydam Sanver’in Genel Başkanımızın 100 maddelik anayasa önerisini karalama çabaları edepsizlik ve terbiyesizliktir. Ne o, kaldıramadınız mı? Kudurdunuz değil mi?

2)- Ebru Baki, her seferinde MHP’ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı gülümsemesiyle gerçekleri çarpıtan sözde bir gazetecidir....Konuklarını MHP düşmanları arasından seçmesi tam bir kokuşmuşluktur...Bugünkü golü çıkaramayınca çirkefliği ve çirkinliğe tercih ettiler. Yuh olsun!” demişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'in bu açıklamayı yapmasına sebep olan görüntülerde Bahçeli'nin açıklamasını ima ederek alay etme girişimi oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Torkun
Torkun - 6 ay Önce

Uzan mezepotamya çocuğu zındık, bu işte sana tabiri caizse Besinlerin Oksitlenmiş Kalıntısını yemek düşer.Sen şimdi buralı olunca yenilmez ve dokunulmaz mı oluyorsun köpek.Lideri ve Mhp'yi ağzına alırken dikkat etmen gerektiğini anladığında haber olmazsın inşAllah...

Bozkurt
Bozkurt - 6 ay Önce

Bülent Aydemir sonuna kadar haklı. Gazetecileri baskı altına almaya kimsenin hakkı yoktur. Ebru Baki hanımı hergün izliyoruz tarafsızlığını da görüyoruz. Bunlar iktidarın ve ortağının yalakası değiller adam gibi gazeteciliklerini yapıyorlar.