İfade özgürlüğü savunulan video, yorumlara kapatıldı!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'de ifade özgürlüğü olduğunu savunduğu YouTube videosunu yorumlara kapattı.

Rektör ataması bahanesiyle yapılan gösterilerin çoğunda, okulun öğrencilerinden daha çok terör örgütleri ile bağlantılı kişilerin boy gösterdiği görüldü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Boğaziçi Üniversitesindeki abluka girişimi ve yasa dışı gösteriler hakkında sosyal medya hesabından “Boğaziçi’nde neler oluyor?” başlığıyla İngilizce bir video mesaj yayınladı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da yaşananları dünya ülkelerine İngilizce bir video ile anlattı.

"BOĞAZİÇİ'NDE NELER OLUYOR"

Fahrettin Altun, Twitter hesabından paylaştığı videoya, "Boğaziçi’nde neler oluyor? Gençlerimizi, üniversitelerimizi radikalizmden, terörizmden, vandalizmden korumak için elimizden geleni yapacağız." notunu düştü.

Altun, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Bazı kişilerin, Boğaziçi Üniversitesi'ne ilişkin durum hakkında yanlış bilgilendirildiği dikkatimi çekti. İfade özgürlüğü ve barışçıl protesto hakkıyla ilgiliymiş gibi davranmayı bırakalım.

Cumhurbaşkanımız anayasal yetkisinin bir parçası olarak bir rektör atadı. Bunun üzerine, küçük ve radikal bir grup, Rektörlük binasının çevresini sardı, çıkışları kapattı ve binayı işgal etmeye kalktı. Dolayısıyla polisten müdahale etmesi istendi ve kanunlara karşı geldiği için gözaltına alınanlar oldu.

İşlenen suçlar arasında kişiyi özgürlüğünden mahrum bırakmak ve kamu malına zarar vermek var. Dünyada hiçbir ülke, radikal unsurların kamu görevlilerini tehdit etmesine ve yasal bir atamaya karşı bu kişileri alıkoyma teşebbüsüne izin vermez.

"ÜNİVERSİTENİN İTİBARINI LEKELEYİCİ GİRİŞİMLERİ KINIYORUZ"

Ne yazık ki radilkalleşme, Türkiye'nin üniversite kampüslerinde süregelen bir sorun olmuştur. Son yıllarda, aynı üniversitenin radikalleşmiş öğrencileri arasından PKK/YPG gibi terör örgütlerine katılanlar olmuştur.

Terör örgütlerinin gençlerimizi ağlarına düşürdüğü karanlığa ışık tutmaya devam edeceğiz. Ayrıca, küçük bir grubun radikal görüşlerini, haksız yere bütün bir topluluğun fikirleriymiş gibi göstermek suretiyle Boğaziçi Üniversitesi'nin itibarını lekelemeye yönelik girişimleri de kınıyoruz.

Bu vesileyle, radikal unsurlar ile mesafelerini koruyan çoğunluktaki Boğaziçi öğrencilerini selamlıyorum."

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Boğaziçi Üniversitesindeki abluka girişimi ve yasa dışı gösteriler hakkında sosyal medya hesabından 'Boğaziçi’nde neler oluyor?' başlığıyla İngilizce bir video mesaj yayınladı. 

Fahrettin Altun, Türkiye'de ifade özgürlüğü olduğunu savunduğu YouTube videosunu yorumlara kapatması ise ilginç bir görüntü oluşturdu.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2021, 10:41
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344