İsmail Saymaz İstismarcı tarikat şeyhlerinin isimlerini açıkladı!

Gazeteci İsmail Saymaz, katıldığı televizyon programında çocuk istismarından tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah'tan başka istismarcı tarikat şeyhlerinin olduğunu açıkladı.

Saymaz  Fatih Nurullah'ın tek olmadığını, çocuk istismarından yargılanan ve kadınları istismar eden başka tarikat liderlerinin de olduğunu açıkladı. 

"ANADOLU'DA BAŞKALARI DA VAR"

Yol TV'de katıldığı 'Esas Mesele' programında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Saymaz, "Tek değil. Şuan Anadolu'da Fatih Nurullah ve benzeri başka kişilerde var. Bir kaçının ismini yurttaşlara faydası olması açısından söylemek isterim" ifadeleriyle korkunç gerçekleri dile getirdi.

Saymaz, o tarikat şeyhleri ve yaptıklarına ilişkin şunları söyledi:

"ÇOCUK İSTİSMARINDAN YARGILANIYOR"

"Onlardan biri Büreyde Öncel. Urfa merkezli faaliyet yürüten, Kendisini "Kadiri Şeyhi" olarak tanıtan bir kişi. 1987 doğumlu. Abdülkadir Geylani İlim ve Hizmet Derneği'nin kurucularından biri. Kendisi şuan çocuk istismarından yargılanıyor. 

'PEYGAMBER SOYUNDAN GELDİĞİNİ İDDİA EDİYOR'

Bir diğeri, Seyyid Muhammed Accan El Hadid Er Rufai. Bu Irak'lı bir kişi, uzun zamandır Türkiye'de yaşıyor. Peygamber soyundan geldiğini iddia ediyor. Seyyid olarak biliniyor. 
Bilhassa bu kişi hakkında "Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün açık alanda "Yamuk işleri vardır" diye ifade ettiği beyanları vardır. Bu yamut işlerden kasıt, birden çok kadınla nikahlanmasıdır. Hatta nikah bile denilemez. Birlikte olması meselesidir. 

Özellikle Seyyid Muhammed Accan El Hadid, YouTube'a bakıldığında "Ünlü Seyyid hocamız" diyerek, kitleler tarafından karşılanıyor ve ağırlanıyor. Bu da genç biri. Bu da Urfa'da bulunuyor. 

'ŞİMDİDEN UYARIYORUM"

Bu iki kişi gelecek dönemin konuşulan isimleri olacak. Şimdiden uyarıyorum. Tekrar ediyorum; Seyyid Muhammed Accan El Hadid ve Büreyde Öncel isimleri... 

Buna ek olarak başkaları da var. Cinsel istismar düzeyinde değil ama maddi istismar. "Cennetten hurma getirdim" diyerek açık alanda bu tür istismarları sürdürüyorlar. Diyanet'in takip etmesi, izlemesi gerek kişiler bunlar."

YORUM EKLE