İsmail Türüt : ''AKP tarafından bana 15 yıl zulüm yapıldı''

Geçtiğimiz günlerde başımızda CHP olması halinde virüs kaynaklı herkesin öleceğini vurgulayan İsmail Türüt ''söylediklerimi abarttım'' diyerek açıklamalarda bulundu.

banner311
İsmail Türüt : ''AKP tarafından bana 15 yıl zulüm yapıldı''

İsmail Türüt, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir  sahur programında 'CHP olsaydı herkes ölmüştü' şeklinde ifadeler kullanmıştı. Bu sözünün üzerine ''biraz abartı oldu, fazlaya kaçtı'' diyen İsmail Türüt, şu şekilde açıklama yaptı:

"Ben şuan da partiyi yönetenlerden bahsediyorum, yoksa CHP’li akrabalarım var benim. Rize’nin il başkanlığını yıllarca yapan amcam var, Hasan Türüt. Yani ben CHP’ye düşman değilim. Ona oy verenler bizim insanımızdır, ona müthiş saygım var. Ama bazı gerçekleri de söylemeden edemeyeceğim. Bana şimdi AKP yalakası diyorlar, burada 1 dakika durun. AKP tarafından 15 yıl bu ülkede bana zulüm yapıldı. Başındaki Cumhurbaşkanımızı kimse tanımadan ben tanırdım. Ben AKP yalakası falan onları da kabul etmem. Ben doğruları söylemeye çalışan bir adamım. CHP’liler şehir hastanelerine şiddetle karşı çıktılar. Bu süreçte bakın bu hastaneler gerçekten çokta işimize yaradılar. Ondan sonra ‘Biz öyle bir şey demedik’ diye söylediklerini inkar ediyorlar. Bu da benim gücüme gitti. Şöyle bir düşündüm, bu iktidar olmasa da CHP olsa gerçekten bu ülkenin yarısı ölürdü dedim, bu biraz abartı oldu, biraz fazlaya kaçtı. zaten onlarında ağrına bu gitti. Zannediyorum mahkemeye vermişler, RTÜK’e şikayet etmişler. Ne yaparsa yapsınlar. Ben biraz gerçekten fazla abarttım ama bu dönemde, bu süreçte bunlar gibi CHP’nin bu işi yönetebileceğini düşünmüyorum. Bu benim düşüncem. Düşünce özgürlüğü vardır güzel kardeşim. Düşünce özgürlüğüne CHP’liler çok önem verir. Bende düşüncemi söyledim. Katılırsınız katılmazsınız ama bu benim düşüncem. Madem ki fikir özgürlüğü var, madem ki düşünce özgürlüğü var"

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.