İstanbul beyaza büründü

İstanbul'da dün gece başlayan kar yağışı yüksek kesimlerin yanı sıra Kartal ve Üsküdar'da da oldukça etkili hissedildi.

İstanbul beyaza büründü

İstanbul'da dün gece geç saatlerinde başlayan kar yağışı sonrasında bazı ilçeler beyaza büründü. 2020 yılı içerisinde İstanbul'a ilk defa bu kadar yoğun bir kar miktarı düşerken çocuklar ise bu anın tadını çıkararak kendilerini sokağa attı.

İstanbul'da kar yağışı oldukça etkili hissedildi. Birçok semt bembeyaz bir görüntüye sebebiyet verirken yollarda ise sürücüler ilerlemekte zorluk çekti. Deniz otobüsü seferleri ise olumsuz hava şartları yüzünden iptal edilmek zorunda kaldı.

İstanbul Beyaza Büründü

Meteoroloji'den günler öncesinden gelen uyarılar neticesinde İstanbul'da kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde çok etkili hissedildi. Kentin yüksek bölümleri tamamen beyaza bürünürken evlerin çatısı ve araçların üzeride beyaza büründü. TEM ile D-100 karayolu üzerindeki çimenlerde bundan nasibini alırken zaman zaman sürücüler yollarda ilerlemek konusunda sıkıntı yaşadı.

İstanbul Kar Yağışı

Bazı BUDO ve İDO seferleri ise olumsuz hava koşullarından nasibini aldı. Özellikle Anadolu yakasında bulunan Kartal ilçesi de beyaza bürünürken Üsküdar'da da etkili olan kar yağışı sonrasında çocuklar bu anın tadını çıkarmaya çalıştı. Akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedecek olan kar yağışı ile birlikte İstanbul'da Pazar gününde havanın parçalı bulutlu olacağı belirtildi.

YORUM EKLE