İstanbul ile Ankara'da eczaneler ücretsiz maske nasıl alınır?

İstanbul ile Ankara'da yaşayan vatandaşlara SMS kısa mesaj ile gönderilecek olan kodla eczanelerden ücretsiz maske dağıtımına başlandı.

banner311
İstanbul ile Ankara'da eczaneler ücretsiz maske nasıl alınır?

İstanbul ile birlikte Ankara'da eczanelerden ücretsiz maske dağıtımına başlandı. Ankara Eczacı Odası'da tıpkı İstanbul'daki gibi ücretsiz maske dağıtımının SMS kısa mesajı ile yapılacağını söyledi.

Türkiye'de koronavirüsle mücadele kapsamında İstanbul ve Ankara'daki eczanelerden ücretsiz maske dağıtımına başlandı. Ücretsiz maske dağıtımının SMS kısa mesaj sistemi ile yapılacağı ifade edildi.

İstanbul'da eczaneler aracılığıyla maskelerin bedava dağıtılacağının açıklanması sonrasında aynı sistemin Ankara'da da vatandaşlara ücretsiz olarak verileceği kaydedildi. İstanbul ve Ankara'da başlatılacak olan proje doğrultusunda Sağlık Bakanlığı tarafından 20-65 yaş arası vatandaşların cep telefonlarına SMS kısa mesajı gönderileceği ve her vatandaşa özel bir kod verileceği ifade edildi. Vatandaşlar kısa mesajla gelen kodla eczaneye giderek ücretsiz maskelerini alabilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.