İşte EYT'liler için 5 yeni formül!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), asgari ücret ve emekli aylıkları konusunda çalışma yaptığı iddia edildi.

İşte EYT'liler için 5 yeni formül!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, sigorta prim gün sayısını doldurup emekli olmak için yaşı bekleyenlere dönük bir çalışma yaptığı belirtildi.

Sabah'tan Zübeyde Yalçın'ın haberine göre, bu konuda ne yapılabileceğine, maliyetlere bakılacak. Hazırlanan öneri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. Son kararı Erdoğan verecek.

EMEKLİ AYLIKLARI VE ASGARİ ÜCRET ÇALIŞMASI

Habere göre, emeklilerin durumlarının düzeltilmesi için de iki konu üzerinde duruluyor. Öncelikli olarak aylıklarına rutinin dışında bir zam yapılması gündemde. Böylece geniş bir kitlenin alım gücü ile ilgili ciddi bir rahatlama sağlanmış olacak. Tartışılan bir başka düzenleme ise 2 bin liranın altında (bu rakam daha aşağı çekilebilir) emekli maaşı alanlara seyyanen zam yapılarak bunların yukarı çekilmesi. Eğer bu konuda karar verilirse 2 bin TL'nin altında emekli maaşı kalmayacak.

Asgari ücret konusunda da hesaplamalar yapılıyor. Bu yıl da enflasyonun üstüne çıkılarak yüzde 30'lar civarında zam yapılabileceği konuşuluyor. Böylece asgari ücret 3 bin 500 lira civarına yükselmiş olacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2021, 15:27
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344