İşte Sedat Peker'in işaret ettiği Aliye Uzun'la ilgili şok gerçek!

Sedat Peker'in işaret ettiği Aliye Uzun'la ilgili şok gerçek ortaya çıktı.

İşte Sedat Peker'in işaret ettiği Aliye Uzun'la ilgili şok gerçek!

Kirli ilişkiler ağının merkezinde yer alan ve Kuzu ile Zindaşti’yi tanıştıran AKP’li Aliye Uzun'un, dört yıldır savcılığa dahi çağrılmadığı ortaya çıktı.

Siyaset, mafya, ticaret kirli üçgeninin merkezinde yer alan Aliye Uzun’un savcılığa çağrılmadığı ve 2016 yılında hakkında koruma kararı aldırdığı öğrenildi.

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'e konuşan Uzun, “seks kasetiyle şantaj” iddialarıyla ilgili olarak bilgisi olmadığını savunarak “Ben Burhan Hoca’yla öyle sürekli konuşan biri bile değildim. Cumaları arardım.

Bir de konu olursa... Beni devlet takip etmiştir. Telefonlarımı dinlemiştir. Bir şey yakalasaydı 50 kez beni alırdı, merak etmeyin” ifadelerini kullandı.

Kirli ilişkiler ağındaki Aliye Uzun iddialarla ilgili bir video paylaşarak Kuzu ile Zindaşti’yi tanıştıran kişi olduğunu açıklamıştı.

Cumhuriyet’in “seks kasetiyle şantaj” haberinin ardından sosyal medyada bütün tweet’lerini silen Uzun’un, Zindaşti’nin sadece Kuzu ile değil başka bürokratlarla da ilişkisini ortaya çıkarmak için savcılar tarafından çağrılmaması dikkatlerden kaçmadı.

“ALİYE’YE ŞİRKET UNVANI VE VERGİ NUMARASI AT”

Ayrıca uyuşturucu baronu Zindaşti ve sağ kolu Ekrem Öztunç’un Emniyet’in fezlekesinde yer alan telefon imaj kayıtlarına ulaştık. Mesaj kayıtlarında Trump Towers binasındaki bir dairenin satışı ile ilgili bilgiler yer aldı.

Ayrıca Aliye Uzun’un kimlik fotoğrafını sağ kolu Öztunç ile paylaşan Zindaşti’nin, “Aliye’ye şirket unvanı ve vergi numarası at” yazdığı görülüyor.

Telefon ile ulaştığımız Aliye Uzun ise “Tek gerçek olan bir kare fotoğraf olması. Diğerlerinin hepsi sizin kurgunuz. Beni devlet takip etmiştir.

Telefonlarımı dinlemiştir. Bir şey yakalasaydı 50 kez beni alırdı merak etmeyin. Ben adamın gerçek ismini bile bilmiyordum. Her şeyi sonradan öğrendim” dedi.

Kuzu’ya seks şantajı yapıldığına dair iddiaları sorduğumuzda ise Uzun, “Haberim yok. Ben hocayla öyle sürekli konuşan biri bile değildim. Cumaları arardım. Bir de konu olursa” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Uzun, savcılık tarafından çağrılmadığını hatta koruma kararı aldırdığını dile getirerek kararı gazetemiz ile paylaştı.

Kararda, “06.03 2016 günü asayiş büro amirliğimize gelerek müşteki Aliye Uzun isimli şahsa dikkatli ve duyarlı olması herhangi olumsuzluk ya da şüphe arz eden bir durumla karşılaşması durumunda Sarıyer Asayiş Büro Amirliği, Sarıyer Emirgan Polis Merkezi, Şişli Harbiye Polis Merkezi ve 155 polis imdat numaralarını arayarak yardım isteyebileceği tebliğ edilmiştir” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kime Ne Anlatıyorsunuz
Kime Ne Anlatıyorsunuz - 2 ay Önce

halk bunları görüyormu görmüyor halk neyi görüyor arka fonda cami koymuş promterden kükreyen erdoğanı görüyor.

sesli. atbisey
sesli. atbisey - 2 ay Önce

yahu şu ülkede sadece Sedat Peker gerçekleri anlatıyor da TIK yok sedat parti kursa hemen kazanır. Gerçekleri örtecek büyüklükte kimsenin örtüsü yoktur.

adaletsiz çökertenler partisi bunlar
adaletsiz çökertenler partisi bunlar - 2 ay Önce

kadın konuşurken bayraktan inançtan dem vuruyor geçen bu suriyeli provakasyonunda ölen genç için türkiyede hoca kalmamış gibi adalet bakanı kuran okuyor yani bunlar böyle her cuma hutbede hoca adaleti sağlayın diye nokta kor bunlar.kuranı süslü seslendirerek muhafazakar kesimin gözünü boyamaktan başka dertleri yok icraata gelince ne adalat var ne hak hukuk anlayışları var.