İstiklal Caddesi'nin sembolü hakkında İBB son kararını verdi 

İstanbul'da bulunan Taksim Meydanı'nın simgelerinden olan tezgahlar kaldırılıyor.

 İstiklal Caddesi'nin sembolü hakkında İBB son kararını verdi 

İstanbul'da bulunan Taksim Meydanı'nın simgelerinden olan simit tezgahları kaldırılıyor. İşgaliye ücretlerinin İBB'ye ödenmesi gerektiği gerekçesiyle simit tezgahları İBB Zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı.Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi üzerinde bulunan 16 simit tezgahı İBB Zabıta ekipleri tarafından kaldırılıyor.  


NE OLMUŞTU?
Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesinin sembollerinden biri olan simitçi tezgahları İBB'nin onayı ile Beyoğlu Belediyesi tarafından dizayn edilmişti. Simitçilerin giysileri de Beyoğlu Belediyesi tarafından tasarlanarak kişilere dağıtıldı. Bu nedenle işgaliye ödemeleri de Beyoğlu Belediyesine yapılıyordu.


"İBB'YE ÖDENMESİ GEREKİYOR"
Daha sonra İBB yönetiminin değişmesiyle  tezgahlardaki ve simitçilerin giysilerindeki Beyoğlu Belediyesi yazısı ile logolarının kaldırılmasını söyleyerek işgaliyelerin artık İBB'ye ödenmesi gerektiğini belirtti. Bunun üzerine simitçi tezgahı sahipleri dilekçe hazırlayıp işgaliye düzenlemesi için İBB'ye başvuruda bulundu. 
TEZGAHLAR KALKTI
İşgaliye talebine onay verilmemesi üzerine Taksim'e gelen İBB zabıta ekipleri tüm tezgahları süresiz bir şekilde kaldırttı. Zabıta ekiplerinin bölgeden ayrılmasının ardından bazı simitçiler tezgahlarını açarak satışa devam ederken bazıları da tezgah açmadı. 

YORUM EKLE