İYİ Partili Yakup Fındık’tan 128 Milyonluk “Hayır” çıkışı

İstanbul Ümraniye Belediyesi Plan bütçe komisyon raporları hakkında konuşan İYİ Parti Grup Başkan Vekili, 2020 bütçesine ve arazi satışı ile ilgili gündem maddelerine hayır oyu verdi.

İYİ Partili Yakup Fındık’tan 128 Milyonluk “Hayır” çıkışı

Göksenin Aktaş'ın haberine göre; 2020 Yılı Gelir Gider Hesap Cetveli ve gündem maddelerinin tartışıldığı Ümraniye Meclisi Mayıs ayı ikinci oturumunda İYİ Parti’den ‘Hayır’lı tepki geldi. Grup Başkan Vekili Yakup Fındık, mali hizmetler müdürlüğünün güç zehirlenmesi yaşadığını, gündem raporlarına ait gerekli bilgilerin sağlanmadığını belirterek “Sokakta insanlar satıp satıp yediniz derse biz ne anlatacağız? deyip tepkisini dile getirdi. Arazi devir onayı ve satışının 128 Milyon TL tutarında olduğunu ve bu paranın nereye harcanacağını bilmediklerini vurgulayan Yakup Fındık, bu karara katılmayacaklarını söyledi. Fındık açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“GÜÇ ZEHİRLENMESİ, SİYASİ SARHOŞLUK”

“Biz geçtiğimiz yıl plan ve bütçe komisyon raporlarına evet diyerek yapılan iyi işlerin arkasında olacağımızı beyan etmiştik. Ama mali hizmetler müdürlüğünün güç zehirlenmesi, siyasi sarhoşluk yaşadığını ve nezaket kurallarına uymadığını hissediyoruz. Verdiğimiz dilekçeye nezaketen dönüş dahi yapmadılar. Bu güç zehirlenmesi ve siyasi sarhoşluk devam ettiği takdirde de nezaket çerçevesinde hareket edilmediğinden dolayı 2020 Yılı Gelir Gider Hesap Cetveli’ne hayır oyu vereceğimizi ilan ediyorum.” 

“SOKAKTA NE ANLATACAĞIZ?”

“Gündemin 3 ve 4 numaralı maddeleri ile de konuşan Yakup Fındık, bilgi yetersizliğinden şikayet etti. İki maddede yer alan arazi devir ve satışının 128 milyon TL tutarında olduğunu belirten Fındık, “Arkadaşlarımızı bilgilendirseniz, gerçekten satışı gerekli mi, devir onayı lazım mı, bu parayla ne yapılacak? Anlatsanız da güzel işlere hep birlikte imza atsak daha iyi olmaz mı? Ama yok! Mali Hizmetler Müdürlüğü, başkan yardımcımızla istediği gibi harcasın. Sokakta insanlara ne anlatacağız? ‘Sattınız sattınız yediniz’ derlerse bize ne diyeceğiz? Sayın başkan süslü süslü cümlelerle kendini aklayacak. Satış ve devir onayına da İYİ Parti olarak hayır diyoruz.”

YORUM EKLE