İzmir'de depremden sonra büyük bir tehlike daha

Her gün ağır vaka sayısının arttığı Pandemi sürecinde en kritik şehirler arasında olan İzmir’de geçtiğimiz Cuma günü 6.9 şiddetinde yaşanan deprem sonrası Bayraklı Manavkuyu ilçesinde birçok aile evsiz kaldığı bildirildi.

banner311
İzmir'de depremden sonra büyük bir tehlike daha

Her gün ağır vaka sayısının arttığı Pandemi sürecinde en kritik şehirler arasında olan İzmir’de geçtiğimiz Cuma günü 6.9 şiddetinde yaşanan deprem sonrası Bayraklı Manavkuyu ilçesinde birçok aile evsiz kaldığı görüldü. Aynı şekilde birçok vatandaş da evleri hasarlı olduğu için çadırlara yerleştirildiği ifade edildi.

Pandemi sürecinde yaşanan deprem diğer illerden birçok insanın destek ve yardım için İzmir’e gelmesine sebep oldu.

AFAD tarafından 1244 çadır, Türk Kızılay tarafından 2 bin 49 çadır, İzmir Büyükşehir Belediyesi 2 bin 863 çadır kurdu.

Güvenlik ve trafik çalışma grubundan 260 çevik kuvvet 32 trafik personeli olmak üzere 292 personelin olay yerine yönlendirildiği, teknik destek ve ikmal kapsamında toplam 192 iş makinesi ve 224 personelin görev yaptığı ve Büyükşehir Belediyesinin 500 personelle sahada çalıştığı bildirildi.

Yaşanan faciada sosyal mesafe ve hijyen kuralları unutuldu.

İzmir deprem yaralarını sarmaya çalışırken COVID-19 salgını ile mücadeleyi bırakmış gibi görünüyor. Çadır alanlarında çocuklar, gençler, yaş almışlar ve COVID-19 testi pozitif çıkan vatandaşlar bir arada yaşam sürüyor.

Eve hayat sığar uygulamasında da durumun ne kadar ciddi ve büyük olduğu ortada.

İşte o görüntü:

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.