Jeff Bezos uzaya 10 dakika içinde gidip geri döndü, utanç verici Türkiye gündemi

Amazon'un kurucusu milyarder iş insanı Jeff Bezos, sahibi olduğu uzay araştırmaları şirketi Blue Origin'e ait roket ile uzaya çıkmayı başardı. Bezoss, 3 kişilik ekibiyle uzaya gerçekleştirdiği 1.5 dakikalık seyahati başarı ile tamamladı.

Jeff Bezos  uzaya 10 dakika içinde gidip geri döndü, utanç verici  Türkiye gündemi

Kendisinin sahibi olduğu uzay araştırmaları şirketi Blue Origin’e ait New Shepard uzay aracı ile ABD’nin Teksas eyaletinden uzaya gitmek üzere havalanan Bezos’a tarihin ilk “sivil ve pilotsuz uzay uçuşu”nda kardeşi Mark Bezos'un yanı sıra 82 yaşındaki havacı Wally Funk ve 18 yaşındaki Hollandalı öğrenci Olivier Deamon eşlik etti.

Jeff Bezos uzaya 10 dakika içinde gidip geri dönerken aynı zamanda twitter'da Türkiye  gündeminde utanç verici bir etiket gündeme geldi. #Orkid etikenin gündeme gelmesi ise şaşkınlık yarattı. An itibariyle 17 bin twet atıldı.

ORKİD ETİKETİ NEDEN GÜNDEMDE?

Bir zincir markette çalışan genç kasiyerin alışveriş sonrası kasaya gelen müşteriye, indirimli ürünleri sayarken “Orkid var” dediği için darp edildiği ileri sürüldü.

Ekşi Sözlük’te yer alan habere göre; Genç kasiyer, “Bir ‘bayana’ orkid denmez” diyen şahsa, “İlk öncelikle bayan değil kadın” yanıtı verdi. Kasiyerin cevabı sonrasında şahıs, “Ha bayan ha kadın ikisi de aynı diyerek sen benim karıma orkid felan söyleyemezsin” diyerek kasiyere saldırdı.

Genç kasiyerin 19 yaşında olduğu ve özel üniversitede tam burslu olarak bilgisayar mühendisliği okuduğu öğrenildi. Genç kasiyerin yurt parasını karşılamak ve ailesine destek olmak için markette çalıştığı öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Merchantil
Merchantil - 6 ay Önce

Türkiye'nin gündeminde saçmalıklar var ve bu saçmalıkların % 90'ı islam ve onun geçersiz kuralları ile ilgili...!!! Birisi çıkıyor ve "bir insanın ateist olması için geri zekalı olması lazım" gibi aptalca bir açıklama yapıyor... Bu geri zekalı, uzay projelerini yapan ve yerine getirenlerin, Şubat 2021 ayında Mars'a araç olarak inen "Perseverance" 8 milyar 4 $ bütçeli projesini yapanların tümünün "ateist" olduklarını bilmiyor, namaz kılmakla, açıkta hayvan keserek ibadet yapıldığını sanmakla, kürsülerden Atatürk karşıtı vaazlar vermekle Türkiye'nin bir yere gelebileceğini zannediyor/zannediyorlar. !!! Bu 1500 yıl öncede kalmış kafalarla ülke ve milletin sonu getirilmiştir.....................

Yudurmu
Yudurmu - 6 ay Önce

Hala 1500 yıl önceki kafalar diyen zeka özürlüler var