Kanal İstanbul aslında Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza ihanet projesi mi!..

Gazeteciler Taha Akyol ve Elif Çakır Gelecek Partili Kani Torun ile birlikte gündemi değerlendirdi. Programda Kanal İstanbul'un aslında Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza ihanet projesi olduğu ortaya çıktı.

Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun, Karar Tv'de yayınlanan Ortak Akıl programına konuk oldu.

Kanal İstanbul hakkında konuşan Torun, projenin Çin parasını getirmek için bir manivela olarak kullanıldığını ifade etti.

Kani Torun, Amirallerin Montrö bildirisi, Çin Büyükelçiliği'nin açıklamaları ve ekonomideki son gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bu da akıllara, "Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza ihanet projesi" sözlerini getirdi.

"KANAL İSTANBUL, ÇİN PARASI İÇİN BİR MANİVELA

Kani Torun'un açıklamalarının satırbaşları şu şekilde:

"Kanal İstanbul aslında para kazanmak için bir rant projesidir. Diğer bütün süslü lafların asıl sebebi bu meseleyi örtmek içindir. Bu iktidarın yaptığı her icraatı altını kazıyın bi rant vardır.. Yani rant olmadan bunlar yaşamıyorlar. Bu proje birçok açıdan yanlıştır. Stratejik olarak çok yanlış projedir. .

İktidar açısından temel motivasyon ranttır. Orada 500 binlik şehir kurulacak. Burada söylenen şey Çin parası. Son 4 yılda ekonomiyi tükettiler. Dışarıdan para bulamıyorlar, hukukun olmadığı yere para gelmiyor. en son bulabilecekleri Çin parası. Çin parası da böyle gelecek. Kanal İstanbul'u Çin parasını getirmek için bir manivela olarak kullanıyorlar. Ancak Çin parası girdiği hiç bir yer iflah olmamıştır.

Çin'in şirketleri devlet şirketleridir. Çin'de demokratik olmayan baskıcı yönetim var.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 17:01
YORUM EKLE