Kemal Reis, Yunan Limnos'un resmen ağzını kırdı!

Dün Doğu Akdeniz'de Oruç Reis Gemisi'ni taciz etmeye çalışırken Türk fırkateyni TCG Kemal Reis tarafından engellenen Yunan fırkateyni Limnos'un görüntüleri ortaya çıktı. Kızağa çekilen fırkateyndeki büyük hasar fotoğraflarla gözler önüne serildi.

Kemal Reis, Yunan Limnos'un resmen ağzını kırdı!

Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'deki gerilim devam ederken, dün Yunan fırkateyni Limnos'un Oruç Reis gemisini taciz ettiği ve Türk fırkateyni TCG Kemal Reis'in bu tacize sert karşılık verdiği ortaya çıktı.

İki gemi arasında yaşanan sürtüşme sonrası Yunan fırkateyninin ciddi zarar alıp kızağa çekildiği öğrenildi.

Görüntüsü ortaya çıktı Yunan basınında ortaya atılan 'Limnos kullanılamaz hale geldi' iddiaları doğrulandı. Kızağa çekilen geminin ortaya çıkan görüntüsünde aldığı zarar gözler önüne serildi.

Görüntülerde Yunan Fırkateyni Limnos'un burun kısmındaki hasarın büyüklüğü belli oldu.

Yunanistan kamuoyunda rahatsızlık Öte yandan bu durum Yunanistan kamuoyunda ciddi rahatsızlığa neden oldu. Sosyal medyada geminin hasarlı fotoğraflarını gören kullanıcılar, kendi askerlerini iş bilmezlikle suçlayarak 'Bu donanma ile mi Türkiye'yi durdurmayı planlıyoruz' yorumlarında bulundu.

Reuters haber ajansına konuşan Yunan yetkililer, Türk ve Yunan savaş gemilerinin kafa kafaya geldiğini açıkladı.

İsmini açıklamayan Yunanlı kaynaklar, “Savaş gemileri minik bir çarpışma yaşadı. Bu bir kazaydı. Limnos gemisi hasar görmedi” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE