Kılıçdaroğlu 359 bin lira daha tazminata mahkum edildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve yakınlarının Man Adası’na para gönderdiği iddiasıyla ilgili, iki günde ikinci kez tazminat ödemeye mahkum edildi. Kılıçdaroğlu, mahkemenin bozma kararının ardından yeniden görülen ilk davada 197 bin, ikinci davada da 359 bin lira manevi tazminat cezasına çarptırıldı.

banner311
Kılıçdaroğlu 359 bin lira daha tazminata mahkum edildi

İstanbul İstinaf Mahkemesi 4. Hukuk Dairesi, Man Adası belgelerine ilişkin sözleri nedeniyle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine 3 ayrı davada toplam 694 bin lira tazminat ödemeye mahkum eden yerel mahkeme kararını bozmuştu.

Yeniden görülen davalarda iki gün önce 197 bin TL ödemeye mahkum edilen Kılıçdaroğlu’un bugün de 359 bin lira daha tazminat ödemesine hükmedildi.

TALEBE RET

Anadolu 20. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya davacı Erdoğan ve yakınlarının avukatı Ferah Yıldız, Erdoğan’ın dünürü Özdemir Bayraktar’ın avukatı Burçin Altan ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik katıldı.

Mahkeme hakimi, Çelik'in dilekçe sunarak, reddi hakim talebinde bulunduğunu, ancak bu talebin davayı uzatmaya yönelik olduğunu öne sürdü. Çelik ise reddi hakim taleplerinin devam ettiğini yineledi. Mahkeme, ret nedenlerinin oluşmadığını belirterek, talebi reddetti. Erdoğan ve yakınlarının avukatı Yıldız ve Bayraktar'ın avukatı ise, davanın kabulüne karar verilmesini istedi.

Çelik ise Kılıçdaroğlu'nun iddialarının gerçek olduğunu kaydetti.

KARAR VERİLDİ

Kararı açıklayan mahkeme, Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan ve yakınlarına toplam 359 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi. Mahkeme 18 Temmuz 2018 tarihinde verdiği kararda da 359 bin TL manevi tazminata hükmetmişti.

Öte yandan İstinaf Mahkemesi’nin bozma kararının ardından geçtiğimiz Salı günü Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde yeniden görülen davada, 28 Kasım 2017’deki CHP Grup toplantısındaki konuşmaları nedeniyle, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan ve yakınlarına 197 bin TL ödemesine hükmedilmişti.

“MAN ADASI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu, kardeşi, eniştesi, dünürü ve eski özel kalem müdürünün vergi cenneti olarak bahsedilen Man adasındaki şirkete 2011 yılında gönderdiği 15 milyon doları tek tek sıraladıktan sonra swift mesajlarını ve dekontlarını göstermişti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.