Kılıçdaroğlu’nun Sedat Peker açıklamasına Süleyman Soylu çok sert cevap verdi CHP’den jet yanıt gecikmedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sedat Peker'in yurt dışında yayınladığı videolarla ilgili “Sedat Peker, yurt dışına giderken bunlar ne kadar suçlu olup olmadığını bilmiyorlar mıydı? Biliyorlardı. Pasaport verildi mi? Verildi. Şimdi kendi aralarında kavga var ve devlet seyirci. Garip olanı bu. İçişleri Bakanı, bu tartışmalara sadece seyirci” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun Sedat Peker açıklamasına Süleyman Soylu çok sert cevap verdi CHP’den jet yanıt gecikmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabı üzerinden Kılıçdaroğlu'na yönelik şu açıklamayı yaptı:

"Bir ülkede Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, Kırmızı Bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin, güvenlik güçlerimize yönelik iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı? Acizlik, çürümüşlük... Mafyaya neler yaptığımızı, nasıl çökerttiğimizi, bu bağırtıların neden çıktığını sorarsan anlatırım. Mafya konusunda tek yapamadığımız, her seçim kaybeden siyaset mafyasının, Türk Siyaseti'ne musallatlığına çaresiz kalmaktır.”

CHP’den jet yanıt gecikmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Sedat Peker'in iddialarını gündeme getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alması üzerine CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'tan yanıt geldi.

"GİZLİ OYUNLARIM ORTAYA ÇIKACAK DİYE KORKMA"

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise sosyal medya hesabından Soylu'ya şu karşılığı verdi:

"Senin en büyük acizliğin, kırmızı bültenle aranan Öcalan'ın kardeşi TRT'ye çıkarken hiç sesinin çıkmamasıydı. Siyaset mafyasının dik alası sensin. Genel Başkanımızı Çubuk'ta linç ettirenin sen olduğunu Türkiye unutmadı! Şimdi diğer gizli oyunlarım ortaya çıkacak diye korkma."

"POLİS KORUMASI VER AMA SUÇLU KILIÇDAROĞLU"

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da sosyal medya hesabından şu tepkiyi gösterdi: 

"Terör örgütü elebaşı Öcalan'ın mektubundan medet um. Kırmızı Bültenle aranan teröristi TRT'ye çıkar. Mafya dediğin Sedat Peker'e "hayırsever iş adamı" diyene TRT'de program yaptır. Polis koruması ver ama suçlu Kılıçdaroğlu. Yersen."

YORUM EKLE
YORUMLAR
neyin kafası bu
neyin kafası bu - 7 ay Önce

sanki ülkeyi chp yönetiyor hala chp diyorlar.

Uzman
Uzman - 7 ay Önce

meydanlarda miting yaparak akp ye oy isterken ciciydi,vatanseverdi.durumun özeti şu.herkesin bir kullanılma süresi var akp de.. peker .kullanıldı ve tekmeyi yedi.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344