Kolonlar kesilip boru ve kablo geçirilmiş! Kaybedilen hayatların, unutulmayacak travmaların hesabını nasıl vereceksiniz?

İzmir’de meydana gelen büyük depremin ardından yıkılan ve hasar alan binalarda taşıyıcı kolonların kesilip içlerinden boru ve kablo geçirildiği belirtildi.

banner311
Kolonlar kesilip boru ve kablo geçirilmiş! Kaybedilen hayatların, unutulmayacak travmaların hesabını nasıl vereceksiniz?

İzmir’de 30 Ekim’de tarihinde meydana büyük depremin yaraları sarılmaya devam ederken acı bir Türkiye gerçeği ortaya çıktı. İzmir’deki depremin ardından yıkılan binalar, kolonların kesildiğine dair iddiaları da beraberinde getirdi. Sosyal medyada sadece İzmir'de değil, başka şehirlerde de altı dükkân olan pek çok binada taşıyıcı kolonların kesildiği belirtildi.

Depremde yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken Elazığ depremi sonrasında gündeme gelen 'kolon kesildi' iddiaları İzmir'de yıkılan binalar için de konuşulmaya başlandı.

Öte yandan, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Celal Kozanoğlu, Türkiye'de kolon kesme alışkanlığı olduğunu da söyledi.


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.