Kürdistan paçavrası CHP ve İYİ Parti’nin arasını açtı

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Neçirvan Barzani ile gerçekleştirdiği görüşmede masaya konulan sözde Kürdistan Bayrağı’na kast ederek bir paylaşım yaptı.

banner311
Kürdistan paçavrası CHP ve İYİ Parti’nin arasını açtı

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, Twitter hesabından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun 4 Eylül’de Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ile gerçekleştirdiği görüşmedeki masaya konulan sözde Kürdistan Bayrağı’nı işaretleyerek, “Yemekte ne vardı bakan bey, paçavra çorbası mı?” şeklinde paylaşım yaptı.

“Paçavra”  kelimesine tepki gösteren CHP Milletvekilli Sezgin Tanrıkulu, sözde Kürdistan bayrağını paylaşarak “Bayrağa hakaret toplumsal barışa düşmanlıktır, kabul edilemez” dedi.

Tanrıkulu, paylaşımında “Paçavra denilen bu bayrak, Irak Anayasası’nda tanımlanan Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin resmi bayrağıdır. Bayraklar, her halkın ve o bayrak altında yaşayan yurttaşların onurudur. Bayrağa hakaret toplumsal barışa düşmanlıktır, kabul edilemez” ifadelerini kullandı. 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.