Levent Gültekin Saldırıya uğradı 'İşte saldırı anı' O anları Halk TV'de anlattı

Halk TV'de program yapan Levent Gültekin, televizyon binasının önünde 25 kişilik bir grubun saldırısına uğradığını iddia etti.

Saldırıya uğrayan Levent Gültekin, yaşadıklarını Halk TV'de anlattı.

"Sosyal medyadan çok tehdit aldım" diyen Gültekin, "Üç kişi beş kişi değil. Bir partinin genel başkanı yardımcıları düzeyinde... Akıl alır gibi değil. Utanç verici bir durum. Bir iktidar ortağı partisinin genel başkanı yardımcıları kendilerine yöneltilen eleştirilerden dolayı sosyal medya üzerinden tehdit ediyorlar. Tehdidi de boş verelim küfür ediyorlar. Bana hakaret ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Gültekin, açıklamasına şöyle devam etti:

"Benden önce de birçok aydın, gazeteci tehdit edildiği için hepimiz tedirgin olarak gelerek memleket biraz daha iyi olsun diye kendimizce bir mücadele veriyoruz. Bunun tedirginliği vardı aslında...

Meydanda taksiden indim. Bir tane gençle göz göze geldik. Fark ettim beni takip ediyorlar. Biraz hızlandım. Onlar da hızlandılar. Bu sefer geri döneyim dedim. Ben geri döndüm onlar da geri döndü..."

"Biraz daha hızlandım, kanala doğru hızla geleyim, kanala 50-100 metre kala bu kez önümden 15-20 kişi, sokağın dört köşesinden aynı anda saldırdı" diyen Gültekin, "O anda başladılar vurmaya... Muhtemelen bu 25 kişi kendisine delikanlı diyerek dolaşıyordur ortalıkta. Ben onların yerinde olsam utanırım yaptıklarından. Bir kişiye 25 kişi saldırmak ancak eşkıyalıktır. Bu kendilerine yakışacak en hafif bir tabir varsa eşkıyalık olarak tanımlarım ben onu. Çünkü tekrar ediyorum, hakaret etmedim, küfür etmedim, yaptıklarının yanlış olduğunu söyledim" ifadelerini kullandı.

Kalabalık grup tarafından yumruklu saldırıya uğrayan Gültekin'in durumunun iyi olduğu ve televizyon binasında ilk yardım müdahalesi gerçekleştirildiği öğrenildi.

Levent Gültekin twete atmayı ihmal etmedi  Gültekin "25 kişilik bir eşkıya grubunun saldırısına uğradım kanalın önünde, şu anda iyim birazdan programda anlayacağım" dedi.

Şirin Payzın yaptığı paylaşımda "Levent Gültekin’e her kesin ortasında ve sivil polislerin gözü önünde saldırdılar.. Rezalet !!! Bu yumruklar bütün gazetecilere, habercilere, muhalif düşünen herkese.. Geldiğimiz nokta budur" dedi.

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Levent Gültekin, geçtiğimiz günlerde katıldığı Halk TV yayınında, Türk dünyasının en önemli lideri, Alpaslan Türkeş ve  milliyetçilik hakkında skandal ifadeler kullanmıştı. Gültekin, "Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, sırf o milliyetçilik biz bu ülkeyi herkesten daha fazla seviyoruz tuhaflığıyla milyonlarca gencin hayatını karartmıştır, şu anda biliyorum ki onlar da benim gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor" demişti. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 20:39
YORUM EKLE