LPG'li araç sahipleri buraya! Kapalı otopark...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, otopark yönetmeliği düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, '"Muayeneleri yapılan, uygun olan LPG'li araçlar AVM otoparklarına girebilecek.'' denildi.

banner311
LPG'li araç sahipleri buraya! Kapalı otopark...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre LPG'li otopark yönetmeliğinde yapılacak olan düzenleme ile LPG'li araçlar kapalı AVM otoparkına giriş yapabilecek. Muayeneleri yapılan, uygun olan LPG'li araçlar AVM otoparklarına girebilecek. LPG'li araçlar için otopark şartlarını sağlayan AVM'leri ilan edeceğiz. Otoparklar 'LPG'li araçlara uygundur' şekliyle belgelendirilecek.

Yönetmeliğin, LPG'li araçların AVM otoparklarına girişini sağlayacak düzenlemeleri hangi şartlar çerçevesinde çıkaracağını görmek gerektiğini belirten Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, şunları söyledi:

"AVM'ler de çıkacak yönetmeliğin direktifleri doğrultusunda, kanunun emrettiği şekilde çalışmalarını ve hazırlıklarını tamamlayarak ilgili devlet otoritelerinin ruhsatlandırdığı ve yıllık kontrolleri yapılmış LPG'li araçların kapalı otoparklara girişini elbette sağlayacaktır."Belgü, çıkacak yönetmelikte otopark alanında iklimlendirme ve havalandırma gibi bina yapısıyla ilgili koşullarda değişiklik yapılması talebi oluşursa burada da mevcut AVM'lerin yapılarının uygunluğunun söz konusu olacağının altını çizdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.