Mahkeme kararını tanımayan ‘yerli/milli’ bir vakıf TÜGVA!

İstanbul Büyükada'daki Şehir Hatları Vapur İskelesi'nde bulunan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adalar İlçe Temsilciliği'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından tahliye edilmek istenmesi üzerine Salı günü başlayan gerginlik Çarşamba günü de sürdü.

Mahkeme kararını tanımayan ‘yerli/milli’ bir vakıf TÜGVA!

İBB binanın tahliyesi için ellerinde mahkeme kararı olduğunu açıkladı. TÜGVA yetkilileri ise kira sözleşmesinin İBB tarafından usulsüz olarak tek taraflı bozulduğunu söylüyor.

Gerginliğin Salı sabahından beri devam ettiğini aktaran Demirören Haber Ajansı (DHA), polis ile İBB zabıta ekipleri ve bazı vatandaşlar arasında arbede yaşandığını, iskelenin çevik kuvvet polisi tarafından kapatıldığını bildirdi.

Çarşamba günü Büyükada'daki Şehir Hatları Vapur İskelesi'nin önünde arka arkaya CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu basın açıklamaları yaptı.

Eminoğlu'nun “CHP mahkeme kararını göstersin” çağrısının ardından Kaftancıoğlu ikinci kez kameraların karşısına geçerek elindeki belgeyi işaret etti, “Mahkemenin tahliye kararı şu anda gördüğünüz elimdeki belge” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kanun koy kendin uyma
kanun koy kendin uyma - 2 ay Önce

daha mevcud yasalara uymuyorlar kalmışlar bir de yeni anayasa yapalım diyorlar.önce var olan bir yasalara uyun.

bekir
bekir @kanun koy kendin uyma - 2 ay Önce

iBB de tehliye karalı yok. tügva nın istediği tedbir kararının reddi var. mahkemede bana ibb de başvuru olmadığı için red etmiş. Milletin aklıyla alay etmeyin adamların 10yıllık sözleşmesi var.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344