Merkür Retrosu başladı: Şiddetli baş ağrısı ve yanlış kararlar alma zamanı!

Yılın ikinci Merkür Retrosu 17 Haziran Çarşamba günü Yengeç burcunda başladı ve 13 Temmuz’da sona erecek.

banner311
Merkür Retrosu başladı: Şiddetli baş ağrısı ve yanlış kararlar alma zamanı!

Merkür bu sefer Yengeç burcunda geri hareket edecek. Bu dönem iletişim dilimiz her ne kadar daha yumuşak, daha duygusal ve duygulara hitap eden bir şekilde olsa bile, yine de yanlış anlamalar yaşayabilir ya da yanlış anlatım gerçekleştirebiliriz.

– Eğer bir iki hafta öncesinden başlayan işleriniz varsa Retro sizi etkilemez. Gözünüz gönlünüz rahat olsun arkadaşlar. Retro başladığı andan itibaren, başlayan 0 km işleriniz Retrodan etkilenir.
– Diyelim ki iş görüşmeleriniz başladı bir hafta öncesinden, Retrodan etkilenir miyim? Hayır önceden başladı çünkü!
– Retro başladı iş teklifi geldi, etkilenir miyim? Evet etkilenirsin. Zira tüm süreç Retro zamanı başlamış oluyor.
– Diyelim ki bir önceki Merkür Retrosu’nda başlayan ama tamamlanmayan konularınız var. Bu Retro’da yeniden önünüze geldi, etkilenir ne yazık ki.
– Diyelim ki ev alacaksınız, eğer kaporayı Retro öncesi hallettiyseniz evi bulup ev sahibi ile konuştuysanız sıkıntı yok alabilirsiniz.
– Gölgeli günler dahil başladığı zamanda daha yeni ev bulduysanız, almaya niyetlendiyseniz Retro’dan etkilenirsiniz.
– İş konularına değinelim biraz da. Eğer Retro öncesi başvuru yaptığınız iş yeri çağırdı işe başlayın dedi, başlayın bir şey olmaz.
– Merkür Retrosu içindeyken yeni iş başvurularınız için görüşmeye çağırıp başlayın derlerse evet o Retrodan etkilenirsiniz arkadaşlar.
– Merkür estetikle ilgilenmez. Her türlü estetik müdahaleyi yapabilirsiniz bunda sakınca yok, içiniz rahat olsun arkadaşlar.
– Merkür Retrosunda alınan ayrılık kararları gerçekçi değildir, koşullar değişir ve koşullar değiştikçe kararlarımızda değişir.

– Zorunlu olarak bir eğitime başlamanız gerekiyorsa, başlayacaksınız yapacak bir şey yok ama hayatınızın akışını bu eğitime göre doğru bir şekilde planlamanızda fayda var.
– Bu dönem gireceğiniz sınavlarda kafanız çok çabuk karışabilir, öncelikle sakin olmalısınız. Akabinde cevap kağıdınızda kaydırma yapmamaya özen gösterin.
– Evinizde tadilat, bakım, onarım gibi işlerinizi halledebilirsiniz ama yeni özellikle elektronik eşya almamanızda fayda var.
– Ciddi bir ameliyat tarihi bu zamanlara denk geliyorsa, endişe etmeyin, doktorunuza güvenin, en kötü ihtimalle iyileşme süreciniz belki biraz uzayabilir. Hem hayatı sorgulamak için de bol bol vaktiniz olur ;)
– Araba almak için de aynı şekilde 11 Mart'ı beklemenizde fayda var.
– Yüksek lisansa başvurmak için ise, yine Retronun bitimini beklemekte (olabiliyorsa eğer) fayda var.
– Doğum haritanızda Merkür’ün Retro olması, bu Retronun sizi etkilemeyeceği anlamına gelmez. Ama bu Retroya özel sadece, doğum haritanızda Merkür’ünüz Balık burcunda Retro ise ve siz bu enerjiye çok alışık olduğunuz için, sizi diğerlerini etkilediği gibi etkilemez.
– Diyete başlayabilirsiniz ama hayvanlarınızı kısırlaştırmak için Retronun bitimini beklemenizde fayda var. Zira ev hayvanlarınızı Merkür sembolize eder.
– Kardeşler arasındaki anlaşmazlıklar içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Zira Merkür’un sembolize ettiği konulardan biri de kardeşlerdir. Fikir ayrılıkları, birbirinizi yanlış anlama gibi durumlar oluşabilir.
– Eğer dava açmayı düşünüyorsanız, resmi bir işlem olduğundan dolayı yine 11 Mart'tan sonra işlemlerinizi başlatmanızda fayda var.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.