MHP’li başkan 24 oy farkla Ak Parti’yi yendi, yendiğine, yeneceğine pişman oldu!

Yerel seçimlerde Sivrice Belediye Başkanlığını AK Parti'den devralan MHP’li Turgay Gündoğan 4 bin nüfuslu ilçenin 29 milyon TL borcu olduğunu söyledi.

31 Mart yerel seçimlerinde MHP'den aday olan Turgay Gündoğan, AK Parti'li rakibi eski Başkan Ebubekir Irmak'ı 24 oy farkla yenerek Elazığ’ın Sivrice Belediye Başkanı seçildi. Turgay Gündoğan, belediyenin borç batağında olduğunu söyledi.

Gündoğan, “Belediyemizin, geçmiş dönemlerde başkanlarının yaptıkları harcamalardan doğan ve günümüze kadar gelen 29 milyon borcu var. Borçların çoğu kamuya ait olan borçlar. SSK, Maliye, TEDAŞ'a olan borçlar, İller Bankası’na olan borçlar, piyasaya olan borçlar bir de personele olan borçlar var. Borçların ağırlığını ise kamuya olan borçlar oluşturuyor” dedi.

"29 MİLYON BORCU ÖDEME ŞANSIMIZ YOK"

Seçim öncesinde Sivrice Belediyesi’nin 54 milyon borcunun olduğu iddia edildiğini belirten Gündoğan, “Biz geldikten sonra hesap kitap yaptırdık 29 milyon küsuratında belediyenin borcu var. Borçların çoğu kamuya ait olan borçlar. Belediye olarak personele olan borcumuz 1,5 milyon kamuya ise 24 milyona yakın ise borcumuz var. 4 bin nüfuslu bir ilçe belediyesinin kalkıp da böyle bir borcu ödeyebilmesi mümkün olmayan bir şey. Biz burada ne yaparsak yapalım bu borcu ödeme şansımız yok. Personel alacakları konusunda imkânlarımız elverdikçe öderiz, dışarıdaki firmalara olan borçlarımız imkânlarımız dahilinde öderiz ama başkan 29 milyon borcu kapatacak mısınız diye soracak olursanız, bunu kapatmamız mümkün değil. Benim kalkıp bu borcu kapatacağım diye bir iddiada bulunmam akla ziyan bir cevap olur'' ifadelerini kullandı.

MHP’li Turgay Gündoğan

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 12:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yüksel
Yüksel - 2 yıl Önce

Başkanım bir tek sizin belediyeniz degilmi akp nin kaybettiği belediyeler batak hep soymuş soğana çevirmişler bakalıkdanda biri hesap sormamış siz bu kadar borcu niye yaptınız diye başkan ccallah yar ve yardımcınız olsun

Sedoo
Sedoo - 2 yıl Önce

Vay başkanım vayy

misafir
misafir - 2 yıl Önce

denetim olmazsa ota boka gereksiz paralar harcamamışsa senin yapacağın bisey yok.ama ifşa edeceksin ki o insanlar ve o parti orada siyaset yapmiyacak.