MHP’li olduğuna inanıyorsun da HDP’li olduğuna neden inanmıyorsun?

92 yaşındaki Hanım Pınarlı, yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu. Polis önce hırsızlık ihtimali üzerinde durdu.

MHP’li olduğuna inanıyorsun da HDP’li olduğuna neden inanmıyorsun?

Yapılan incelemede 23 yaşındaki komşusu tarafından cinsel saldırıya uğradığı ve boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Gözaltına alınan komşu tutuklandı.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Güvenlik kamera kayıtları ile mobese görüntülerini inceleyen polis ekipleri, şüphelinin çok sayıda hırsızlık kaydı bulunan Aytu Çetin (23) olduğunu belirlendi. Şüpheli, Nazilli ilçesindeki bir otelde yakalanarak gözaltına alındı.

ÜÇ HİLAL DETAYI

Aydın'da 92 yaşındaki Hanım Pınarlı'yı öldüren ve tecavüz eden Aytu Çetin'in elindeki üç hilal dövmesi sosyal medyada olay oldu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Aydın'da Hanım Pınarlı'nın cinsel saldırıya uğrayıp boğularak öldürülmesine sert tepki göstererek '92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur.' dedi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Bahçeli'nin, ''Provokatörler deşifre edilmelidir''açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Aydın'da, 92 yaşında bir kadının canice işlenen bir cinayet sonrasında hayatını kaybetmesinin ardından, failin adliyeye kelepçeli şekilde götürülmesi sırasında elindeki dövme görüntüsünün yansıması ile ilgili olarak herhangi bir ihmal ya da kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulması için, Bakan onayı ile bir Mülkiye Başmüfettişi ve bir Polis Başmüfettişi görevlendirilmiştir" denildi.

BAHÇELİ'NİN BASIN DANIŞMANI YILDIRAY ÇİÇEK’TEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, Twitter hesabından olayla ilgili bir paylaşımda bulundu. Çiçek, söz konusu kişinin sosyal medyada önce HDP ile ilgili, sonra da MHP ile ilgili sayfaları beğenmesine dikkat çekti.

Çiçek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Aydın'da 92 yaşındaki yaşlı kadına öldürdükten sonra tecavüz eden Aytu Çetin isimli şerefsiz sapığın 2015 yılında açtığı sayfasında HDP ve Demirtaş sayfaları beğeni olarak tercih edilmiş, 2016'da açtığı sayfa ise MHP ve Ülkücü Hareketin sembolleri kullanılmış." dedi.

Tuhaf geçişe dikkat çeken Çiçek, "Elbette sapıklığın, katilliğin bir ideolojisi olmaz. Ama her olayı Ülkücü Harekete saldırmak için kullananlara bu ispat bile yeterlidir." ifadesini kullandı.

ÇİÇEKTEN CUMHURİYET GAZETESİNE TEPKİ

Bahçeli'nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek’yaptığı başka bir paylaşımda ise Cumhuriyet Gazetesine tepki gösterdi. Çiçek "Sol'un takıntılı, saplantılı, ruhsal problemli sesi Cumhuriyet gazetesi "Yıldıray Çiçek de saldırganın aslında HDP'li olduğunu öne sürdü!" şeklinde haber yapmış... Ben "2015 yılında HDP beğenisi yaparken, 2016 yılında MHP paylaşımları yapmış" diyerek tuhaflığa işaret ettim. Sizin mantığa göre de 2016 vurgusundan "Sapık MHP'li" demiş oluyorum. Sapıklığın ideolojisi olmuyor. Ne olursa olsun bu tür sapıklar bu dünyada nefessiz bırakılmalıdır. Bu konularda bile sol takıntı ve saplantı yapmayın..." dedi.

ODA TV HER ZAMAN Kİ GİBİ

OdaTVher zamanki Ülkücü düşmanlığını yine devreye soktu. Alçak sapığın HDP ile olan ilişkisine kısmen yer veren site, Bahçeli'nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek’in paylaşımlarına da “Tuhaf” yorumunu yaptı.

Bizde bu haberi MHP üzerinden görenlere “MHP’li olduğuna inanıyorsun da HDP’li olduğuna neden inanmıyorsun?” diye soruyoruz.

YORUM EKLE