Millet'e küfür eden AKP'li Mehmet Cengiz'in kulağını köylüler pis çınlatıyor!

Millete küfür eden AKP'li iş adamı Mehmet Cengiz'in Rize'deki inşaatına tepkiler dinmek bilmiyor.

Millet'e küfür eden AKP'li Mehmet Cengiz'in kulağını köylüler pis çınlatıyor!

Rize, Eskencidere’den su ihtiyacını karşılayan vatandaşların musluklarından Cengiz İnşaat tarafından yapılan taş ocağı projesi nedeniyle çamur akmaya başladı.

Rize İkizdere'de vatandaşların isyanına ve mücadelesine rağmen AKP’ye yakınlığıyla bilinen Cengiz İnşaat tarafından yapılan taşocağı projesi sonuç vermeye başladı.

MUSLUKLARDAN ÇAMUR AKIYOR

Eskencidere’den su ihtiyacını karşılayan vatandaşların musluklarında çamur akmaya başladı. Köylülerden Dursun Baş, “Yaklaşık 2 aydır su bir gün çamurlu, bir gün bulanık, bir gün normal. Talan başladığından beri evde hazır su kullanıyoruz” dedi.

Birgün'den Yaren Çolak'ın haberine göre, Cengiz tarafından yapılan talana doğanın sessiz kalmadığını belirten Baş, “Dağdan aldıkları malzemelerle hep dere yataklarını doldurdular. Yüzlerce ağaç kökünden söküldü. Ancak doğa da buna sessiz kalmıyor. Dün akşam yine heyelan oldu” diye konuştu. Mücadelelerinin devam ettiğini vurgulayan Baş, “Bu doğa katliamını durdursunlar.

"VAZGEÇMİYORUZ"

Biz her gün burada nöbet tutmaya devam ediyoruz. Onlar gidene kadar da buradayız. Vazgeçmiyoruz” ifadelerini kullandı. Köyün geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunun altını çizen İkizdere Dernekleri Federasyonu (İDEF) Başkanı Ziya Yıldırım da “Köylünün yaşam kaynağı kurudu. Evimize su gelmiyor. Hayvanlar susuz kaldı. Köylü ihtiyaçlarını karşılayamıyor” dedi.

YORUM EKLE