Mor Çatı'ya soruyoruz "Şehit Astsubay Esma kadın değil mi?"

Geçtiğimiz günlerde Şırnak’ta teröristlerce tuzaklanan EYP’nin imha çalışmaları sırasında meydana gelen patlamada bomba imha uzmanı Astsubay Esma Çevik şehit olması nedeniyle tüm Türkiye yasa boğulurken, sözde kadın hakları savunucusu Mor Çatı kılını bile kıpırdatmadı.

Mor Çatı'ya soruyoruz "Şehit Astsubay Esma kadın değil mi?"

Her sosyal-politik olayda sokaklara inerek Türkiye’yi karıştırmak isteyen sözde kadın dernekleri, vatan için can veren kadınları, terör örgütü PKK’nın mağdur ettiği anaları görmezden gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Şırnak’ta teröristlerce tuzaklanan EYP’nin imha çalışmaları sırasında meydana gelen patlamada bomba imha uzmanı Astsubay Esma Çevik şehit düşmüştü. Tüm Türkiye’yi yasa boğan bu haber, sözde kadın hakları savunucusu Mor Çatı’nın kılını bile kıpırdatmadı.

Diyarbakır anneleri

Öte yandan; evlatları HDP/PKK tarafından dağa kaçırılan acılı annelere 3 maymunu oynayan Mor Çatı, başörtüsü taktığı gerekçesiyle saldırıya uğrayan kadınları da görmezden gelerek ikiyüzlülüğünü bir kez daha gözler önüne serdi. Konuya ilişkin Akit’e konuşan Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimler Derneği Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Gülser Akgül, şunları dile getirdi:

Onların derdi kadın değil

“Vatan için kadın, erkek fark etmez herkes şehit olur. Bir kadının vatanı için bir erkek gibi savaşması bizim için bir gururdur. Şehit eşleri olarak, bir gurur olarak görüyoruz. Vatan için canını feda eden herkes şehittir. Astsubay Esma Çevik de bir kadın olarak bu vatana canını feda etmiştir. Topyekün PKK’nın lanetlenmesi lazım. Kadın cinayetlerini önlemek için, kadına şiddeti önlemek için gerçekten mücadele eden kadın derneklerinin taraftarıyım. Ancak kadın haklarını korumak amacında olup başka şeyler yapan derneklerin de taraftarı değiliz. Her kadın aynıdır, eşittir. Hepsinin hakkının korunması lazım. Hele ki bu vatan için şehit olmuşsa, daha çok gündem olması gerekiyor.”

YENİ AKİT

YORUM EKLE