Mutlaka bir açıklaması vardır, Bu Harbiyeliler neden ayağa kalkmadı?

13 Mart tarihinde Atatürk’ün Harbiye’ye girişinin 121. yıl dönümü kutlandı. Tören, Savunma Bakanlığının Youtube kanalında yayınlandı.

Ankara’daki Kara Harp Okulu’ndaki törende, bir kız öğrencinin İstiklal Marşını söylememesi dikkat çekti.

Törende, yine geleneksel yoklama yapıldı. Yoklamada numara 1283’e geldiğinde her Harbiyeli ayağa kalkıp esas duruşta Atatürk’e saygı gereği “İçimizde” diye bağırdı ardından da Harbiye yemini etti. Ancak bu yıl yapılan törende 2’si kadın, 3 kişinin ayağa kalkmadığı hatta yerinden kımıldamadığı görüldü.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesinin katıldı.

Törende 3 Harbiyelinin Atatürk’ün öğrenci numarası 1283 okunduğunda saygı ve gelenek gereği ayağa kalkmaması, diğer öğrencinin İstiklal Marşını okumamasını incelenerek kamuoyuna açıklama yapılması, toplum açısından oldukça önemli görünüyor.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
oğuz
oğuz - 1 yıl Önce

Komuta kademesi bile olsa ayağa kalkması gerekir;Hesap sorulsun

oğuz
oğuz - 1 yıl Önce

KONSTANTİN İÇİN AYAĞA KALKSIN O... LER

oğuz
oğuz - 1 yıl Önce

Ylandır bu hasber inşAllah.Doğru ise zaten işin kıymeti harbiyesi kammamış demektir.İnşAllah yalandır Harbiyeyi küçük düşürmek yöneticilerini küçük düşürmek için yapılmış haberdir.Böyle bir şeyi Harb okulları iç hizmet kanunu ne kabu eder nede komutanlar af eder .Olmaz böyle şey diye şarkı böle var.OLMAZ BÖYLE ŞEY.

oğuz
oğuz - 1 yıl Önce

koronavirüs kadar önemli bir konu...

oğuz
oğuz - 1 yıl Önce

Ülkemizde,ülkemize yönelik son derece tehlikeli gayri milli gelişmelere,olaylara tanık oluyoruz.Ancak gerekli etki tepki yok devlet kademesinden.