New York Times'dan 'Türkiye'de koronavirüs ölümleri saklanıyor' iddiası

ABD'nin ve dünyanın önde gelen gazetelerinden New York Times, Türkiye'de koronavirüs ölümlerinin saklandığını söyleyerek gerçek vakaların paylaşılmadığını iddia etti.

banner311
New York Times'dan 'Türkiye'de koronavirüs ölümleri saklanıyor' iddiası

Türkiye'deki koronavrüs vaka sayılarına ilişkin olarak ABD gazetesi New York Times'ten ilginç bir haber geldi. New York Times, Türkiye'de koronavirüs ölümlerinin saklandığını ve gerçek verilerin de DSÖ ile paylaşılmadığını söyledi.

ABD'nin ve dünyanın önde gelen gazetelerinden biri olan New York Times, Türkiye'de son günlerde gerçek koronavirüs vakalarından ölümlerin gizlendiğini iddia etti. Son yapılan araştırmalar neticesinde geçen seneye oranla bu sene 9 Mart ile 12 Nisan tarihleri arasında daha az kişinin hayatının kaybetmesinin mümkün olmadığı belirlendi.

Ayrıca İstanbul Büro Şefi Carlotta Gall, Türkiye'de ilk ölümün 17 Mart'ta açıklandığını ancak İstanbul'da ölüm oranının daha önce zıplama yaptığını, yani koronavirüsün Türkiye'ye gelişinin geç açıklanmış olabileceğini söyledi.

Gall, Beştepe Saray'ına vurguda yaparak dikkatlice organize edilmiş bir propaganda kampanyasının uygulandığını ve "provokatif" paylaşımlar sebebiyle şu ana kadar 410 kişinin tutuklandığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 14:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.