Nurcuların kritik ismi Fethullah Gülen beddua ederken oradaymış

Bir dönem Fethullah Gülen'e en yakın isimlerden birisi olarak bilinen Latif Erdoğan, FETÖ lideri Fethullah Gülen’in meşhur bedduası sırasında o kritik isminde orada olduğunu yazdı.

Nurcuların kritik ismi Fethullah Gülen beddua ederken oradaymış

Bir dönem Fethullah Gülen'e en yakın isimlerden birisi olarak bilinen Latif Erdoğan, yazarı olduğu Akit’te dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Latif Erdoğan köşesinde bugün iki isme övgüler dizdi. O isimlerden biri, geçen hafta ölen Nur Cemaati’nin önemli ismi Mehmet Fırıncı idi. Fırıncı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Eyüp Sultan Camisi haziresine gömüldü.

Latif Erdoğan’ın köşesinden söz ettiği diğer isim ise, geçen ay ölen Nur Cemaati’nin öncülerinden , Vahdet Yılmaz’dı.

Latif Erdoğan, FETÖ’nün 17- 25 Aralık operasyonu sonrasında, FETÖ lideri Fethullah Gülen’in meşhur bedduası sırasında Vahdet Yılmaz’ın da orada olduğunu yazdı.

Latif Erdoğan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“İki sevdiğim insanı art arda yitirmenin bendeki tesiri de öyle oldu. Kısa bir süre önce Vahdet Yılmaz Abiyi beka alemine yolcu etmiştik. Geçen Cumartesi de Mehmet Fırıncı Abiyi yolcu ettik. Her ikisine de Allah’tan rahmet, yakınlarına ve dava arkadaşlarına sabr-ı cemiller niyaz ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet, makamları ali olsun.

Bende bıraktığı intiba ile söyleyecek olursam, Vahdet Yılmaz Abi, örnek bir şahsiyetti. Ondaki ruh inceliğini daha ilk gördüğünüzde sezerdiniz. Bilgilendirmelerini öğrenme formatında yapabilen, muhatabına yapacağı telkinleri muhatabının bizzat kendisine yaptıran fıtri bir eğitimci kabiliyetine sahipti. Çocukla çocuk, büyükle büyük olabilme kabiliyeti açısından ise ender bir yaradılışa sahipti. Mütevazı idi. Dünya hayatına metelik vermezdi. Yardımseverdi. Düşenin ve darda kalanın yanında Hızır gibi aniden belirir, yapılması gerekenleri bütün şartları zorlayarak yapardı. Hakperestti. Hakkın hatırını hep ali tutardı. Nitekim FETÖ elebaşına karşı öncesinde duyduğu şedit muhabbeti, onun haksızlığını gördüğü ilk anda kesti ve hak adına olması gereken yerde durdu ve bu tavrını da hiç bozmadı.

FETÖ elebaşının meşhur beddua seansı sırasında meğer o da oradaymış. Kendisinin bana anlattığına göre aralarındaki çok eski hukuka hürmeten ziyaretine gitmiş. FETÖ elebaşı bedduaya başlayınca içinden ‘Makus eyle Allah’ım; kendisine döndür Allah’ım’ demiş ve orayı terk etmiş.”

YORUM EKLE