Parti devletinde gelinen son nokta! AKP, seçimi devlet dairesinde yaptı!

AKP’de kadın kollarının seçimin devlet kurumundan yapılması tepki çekti.

Parti devletinde gelinen son nokta! AKP, seçimi devlet dairesinde yaptı!

AKP Seferihisar İlçe Kadın Kolları başkanlık seçimi için toplantı salonlarını Seferihisar Ak Parti İlçe Teşkilatı’na tahsis eden İlçe Tarım Müdürlüğü bununla da yetinmeyip resmi bina girişlerine pankart asılmasına izin verdi. Salonun kapısına, AKP’nin ambleminin ve Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın isminin yer aldığı “Hoş geldiniz” pankartı asıldı ve bu durum tartışma yarattı.

AKP Seferihisar İlçe Kadın Kolları başkanlık seçimi için toplantı salonlarını Seferihisar Ak Parti İlçe Teşkilatı’na tahsis eden İlçe Tarım Müdürlüğü bununla da yetinmeyip resmi bina girişlerine pankart asılmasına izin verdi.

"DEVLETİN EŞİTLİK İLKESİNİ ZEDELİYOR"

Tartışma konusu olan bu duruma CHP Seferihisar ilçe Başkanı Senem Solak “Kamu kurumuna ait bir binada AK Parti’nin toplantı yapması, Seferihisar İlçe Tarım Müdürlüğü’nün önüne kocaman parti logosu konulması gelinen durumun göstergesidir. Hoş olmayan, devletin eşitlik ilkesini zedeleyen bir durumdur. Kamuoyunun takdirine sunuyoruz” dedi.

TEPKİLERE NEDEN OLDU

Kongrenin yapıldığı esnada bu güne kadar Seferihisar’daki tüm siyasi partilerin kongrelerine ev sahipliği yapmış olan Seferihisar Belediyesi’ne ait düğün salonunun müsait olması tepkilere neden oldu. Farklı partilere mensup vatandaşlar “Bizler de bundan sonra partimizin gerçekleştireceği kongrelerini Seferihisar İlçe Tarım Müdürlüğü’nün salonunda yapabilir miyiz?” şeklinde tepki gösterdiler. Seferihisar ilçe Tarım Müdürlüğü'ne ait salonunun nasıl tahsis edilebildiği tartışma konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 10:27
YORUM EKLE