Referandumdan sonra ilk iş öğretmenler yeniden eğitilecekler!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, referandum sonrası hükümetin ilk işinin eğitim alanında reformlar olduğunu söyledi. Mehmet Şimşek, öğretmenlerin yeniden eğitileceğini ve performanslarının ölçüleceğini söyledi.

Referandumdan sonra ilk iş öğretmenler yeniden eğitilecekler!

Referandum sonrası ilk reform alanı eğitim olacak. Açıklama BALKANTÜRKSİAD'ın düzenlediği 17. sinerji toplantısında konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten geldi. Şimşek, reformla birlikte öğretmenlerin yeniden eğitilmesi ve performanslarının ölçülmesi gerektiğini söyledi.

100 LİRALIK VERGİNİN 4'TE BİRİ EĞİTİME HARCANIYOR"

Şimşek, şöyle konuştu:

"Eğitim bizim en öncelikli hedefimiz. Samimi olarak söylüyorum, bugün bütçenin 5'te birini vergi gelirlerini, vergi gelirlerinin neredeyse 4'te birini bu ülke eğitime harcıyor. Milletten alınan her 100 liralık verginin neredeyse 4'te biri eğitime harcanıyor. 600 bin civarında öğretmen atamışız. 300 bin civarında yeni derslik yapmışız.


ÖĞRETMENLERİ YENİDEN EĞİTMELİYİZ

Fakat nitelikte daha kat etmemiz gereken yollar var. Önümüzdeki dönemde biz okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceğiz. Bütün Türkiye'nin tam gün eğitimuygulamasına geçeceğiz. Beşinci sınıftan itibaren tüm öğrenciler yabancı dil hazırlık sınıfı okumalı. Öğretmenlerimizin konumunu güçlendirmeli, yeniden eğitilmeli ve performanslarını ölçmeliyiz.

"4. SANAYİ DEVRİMİNE NİTELİKLİ İNSAN GEREK"

Türkiye dördüncü sanayi devrimine nitelikli insanla hazır olabilir. Dünya çok hızla değişecek. Bugün var olan teknolojiler bir araya gelecek. Yapay zeka robotlar hayallerin ötesinde insan hayatını şekillendirecek."

YORUM EKLE
YORUMLAR
sıla
sıla - 4 yıl Önce

kendi atadıklarını yine kendileri eğitecekler.yazık bize bir nesli daha kaybettik