Ruhsar Pekcan Yüce Divan'a mı gidiyor?

CHP'li Ali Öztunç görevden alınan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkında soruşturma komisyonu kurulması için CHP’li vekiller olarak imza vereceklerini duyurdu.

Ruhsar Pekcan Yüce Divan'a mı gidiyor?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Bartın'daki Amasra Belediyesi'ni ziyaretinin ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

PEKCAN SUÇLUYSA CEZASINI ÇEKMESİ GEREKİR

"128 milyar dolar nerede ey iktidar, ey Erdoğan?" diyerek iktidara seslenen Ali Öztunç, "Uyduruk kaydırık çizgi filmler yapacağına 128 milyar doların nereye gittiğini açıklayın. Sormaya devam edeceğiz. Damat nerede diye, Ruhsar Pekcan nerede diye sormaya devam edeceğiz. Yüce Divan’a gönderme konusunda AK Parti korkak davranıyor. Dünyanın neresinde olursa olsun böyle bir skandal olduğu zaman o bakan hesap verir. Aklanırsa aklanır başımızla beraber. Ama suçluysa cezasını çekmesi gerekiyor." diye konuştu.

SORUŞTURMA KOMİSYONU İÇİN İMZA VERECEĞİZ

Meclis açılır açılmaz Ruhsar Pekcan hakkında Soruşturma Komisyonu kurulması için imza vereceklerini kaydeden Öztunç, "301 imza lazım. Biz vereceğiz, Millet İttifakı’nın da vereceğine inanıyoruz. AK Parti ve MHP’lileri de imza vermeye davet ediyoruz. İmza vermezlerse demek ki bir korkuları var. Bizim de başımız belaya girer diye korkuyorlar." ifadelerini kullandı.

MEHMET CENGİZ PARA KAZANSIN DİYE

Ali Öztunç açıklamalarına şu şekilde devam etti:

İkizdere'de Mehmet Cengiz isimli iş adamı para kazansın diye vadi bitiriliyor, ağaçlar kesiliyor. Feryat ediyoruz, yazıktır günahtır. Orada yaşayan insanlar feryat ediyor, 'Yaşam alanıma dokunma. Burası bizim baba ocağımız' diyorlar.

Aynı zamanda orası kendi baba ocağı da olan Cumhurbaşkanı Erdoğan izliyor hatta destekliyor. Bir sürü açıklama yapılıyor. Oysa İkizdere'de bu katliamın durması gerekiyor.

İKTİDAR GÖZÜ HAZİNE ARAZİLERİNE DİKTİ

Kasada, hazinede para kalmayınca gözü hazine arazilerine diktiler. Bodrum'da 1 milyon metrekare arazi satılığa çıkarılıyor. Sanayi tesisleri bitiriliyor, fabrikaları sattılar. Ellerinde bir sahiller kaldı, kıyı kentlerimizdeki hazine arazileri kaldı, şimdi de onları satıyorlar.

İzin verdirmeyeceğiz. Merak ediyorum, Bodrum'daki 1 milyon metrekare hangi Katarlı iş adamına söz verildi? Hangi AK Parti yandaşına söz verildi? Mirasyedi bir iktidarla karşı karşıyayız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sabri GÜNER
sabri GÜNER - 1 yıl Önce

şunlarda hiç kızaracak yüz gören varmı? hem soyuyor hem soyduruyor kimi biliyormusunuz? Emanet edilen Kurumu Milleti ve Devleti ! ha Bu arada unutulmasın Bera at bey de ortalarda görünmüş 128 milyar doların hesabını vermek içindir erhaLde ne diyelim uyku tutmamıştır belliki

kim sorumlu
kim sorumlu - 1 yıl Önce

tek sorumlu bu tipleri bu makamlara atayan kişidir.doğru adam seçemiyorsan sen sorumlusun.