Şamil Tayyar'dan gülümseten tepki

Gaziantep Öğretmenevi Müdürü olarak görev yaparken görevden alınan ve mahkeme kararıyla tekrar görevine dönen Hüseyin İnal'ın sosyal medyadan yayınladığı teşekkür mesajı kentte günün konusu oldu.

Şamil Tayyar'dan gülümseten tepki

İnal, göreve dönmesi sürecinde kendisine destek olan AKP'li siyasetçileri tek tek sıralarken, eski milletvekili Şamil Tayyar bu duruma tepki gösterdi ve esprili bir şekilde "Müdürüm tebrik ederim, hayırlı olsun, çorbada benim de tuzum olsun isterdim ama haber vermedin" dedi.

Gaziantep'te Şahinbey Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü olarak görev yapan Hüseyin İnal bir süre önce görevden alındı ve Samiye Teymur Emine Ulusoy İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak görevlendirildi.

Görevden alınmasının ardından dava açan İnal,  geçtiğimiz günlerde mahkeme kararıyla görevine iade edildi ve tekrar Şahinbey Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü olarak göreve başladı.

Göreve alınmasının ardından facebook hesabından bir mesaj yayınlayan Öğretmenevi Müdürlüğü'ne tekrar göreve dönmesinde kendisine destek olduklarını belirttiği hemşehrisi AKP Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel,  AKP Gaziantep İl Başkan Yardımcıları Zekeriya Aslan ve Hüseyin Deveci, Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanım Ahmet Gök, Halfetililer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanı Mehmet Erdoğan, Halfetiler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Aslan, Eğitim Bir-Sen  Şehitkamil İlçe Başkanı Nurullah Tekataş ve Türk Basın Birliği Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Erhan Durukan'a teşekkür etti.

ÖĞRETMEN BÖYLE İMLA HATALARI YAPAR MI?

Kendisinin göreve dönmesinde katkısı olanları tek tek sıralayan ve sosyal medyadan teşekkür eden Hüseyin İnal'ın mesajında Türkçe dil kurallarını adeta katletmesi gözlerden kaçmadı ve tepkilere neden oldu. Mesajında kendi memleketi Halfeti'nin hemşehri derneğinin adını tam olarak yazamayan, nokta, üstten kesme işaretlerini düzgün kullanamayan bir kişinin hem öğretmenevi hem de Akşam Sanat Okulu Müdürü olarak ikinci kez görevlendirilmesi kafaları karıştırdı.

ŞAMİL TAYYAR'DAN İĞNELİ MESAJ

Hüseyin İnal'ın AKP'li siyasetçiler, sendikacılar ve sivil toplum örgütü başkanlarının isimlerini tek tek yayınlayarak teşekkür etmesi Gaziantep'te günün konusu olurken, "Göreve dönmesi için adeta herkes seferber olmuş" dedirtti.

AKP Gaziantep eski milletvekili Şamil Tayyar da bu duruma tepki gösterdi ve twitter hesabından yaptığı paylaşımda esprili bir şekilde "Müdürüm tebrik ederim, hayırlı olsun, çorbada benim de tuzum olsun isterdim ama haber vermedin" dedi.

ELEŞTİRENLERE "PROVOKATÖR" DEDİ

Hüseyin İnal'ın göreve tekrar başlaması ve imla hatalarıyla dolu kutlama mesajı Gaziantep'te ve sosyal medyada günün konusu olurken, facebook hesabından ikinci bir mesaj yayınlayan İnal, kendisine yönelik eleştirilerde bulunanlara "provokatör" dedi.

"Provokatörler iş başında" diyen İnal, şunları söyledi:

"Mahkeme Kararıyla göreve iade edilmemi içine sindiremeyenler, göreve başlamamı sabote etme girişiminde bulunmaya başladılar. Lütfen Türkiye Cumhuriyeti Mahkeme kararına saygı gösterelim. Adaletten yoksun olanlar adaletin tecellisinden rahatsız olmakta ve bunu nasıl alaşağı edeceklerinin çabasına düşmüşlerdir. Bana destek verenler Mahkemenin kararının uygulanmasından sonra görevde kalmam konusunda desteğini esirgemeyenlerdir. Bunu kendi çıkarları için kullanmaya çalışanlar küçüldükçe küçülmektedirler ..." 

Kaynak : Gaziantep SÖZ 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 13:41
YORUM EKLE